BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ PROJESİ

Edremit Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ümit Aliplik, okulumuzun Afet Hazırlık Kulübü Rehber Öğretmeni Mehmet Sıddık Türkmen ve kulüp öğrencileri Müdürlüğümüze ziyarette bulundular.
ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ PROJESİ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı'yı ziyaret eden okulumuz öğretmen ve öğrencileri hayata geçirmeyi istedikleri Engelsiz Yaşam Merkezi projesini anlatarak destek talep ettiler. Özellikle ortaöğretim sonrası engelli bireyleri rehabilite edebilecek sosyal ve kültürel ortamların yer aldığı, engelli bireylerin kişisel gelişimlerine destek olabilecek Engelsiz Yaşam Merkezi'nin Edremit ilçemize kazandırılması için neler yapılabileceği hakkında fikirlerini belirttiler.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı projeye yakın bir ilgi göstererek Millî Eğitim Müdürlüğünün projeye desteğinin tam olduğunu ifade etti. Öğrencilerle sohbet eden Müdürümüz, "Yaşlandıkça hepimiz birer engelli adayıyız." sözünü vurgulayarak toplumumuzun bir parçası olan engellilerin yaşadığı sorunlarla ilgili toplumsal ve bireysel farkındalık yaratmak ve geleceğe güvenle bakabilmelerine katkı sağlamak için yapılan bu çalışmada öğrencilerimizin yanında olduğunu belirtti. Engelli olan öğrencilerimize ihtiyaç duydukları desteği sağlamanın, kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri hep birlikte kaldırmak için gayret göstermenin, onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmanın hepimizin görevi olduğunun altını çizdi.

Engelsiz Yaşam Merkezimize sanat ve özel eğitim alanlarında öğretmen görevlendirmesi yapılarak taşımalı ve ücretsiz eğitim verileceğini belirten Müdürümüz, "Böylece toplumsal sorumluluğumuzu yerine getirmiş olacağız. Geleceği inşa edecek olan siz kıymetli öğrencilerimizin ülkemizin geleceğindeki kurgunuzun ve düşüncelerinizin büyük olması gerekiyor. Çok çalışarak bizlerden daha iyisini kurgulayabilirsiniz. Gelecekte belki de bugünkü hiçbir şey aynı kalmayacak fakat insani duygular her zaman aynıdır. En kutsal olan şeylerden birisi başkasının iyiliği için bir şey yapmaktır ve bu herkesi mutlu eder." ifadelerini kullandı.

Engelsiz Yaşam Merkezleri Engellilerin Toplumsal Yaşama Katılımlarını ve Bakım Sorumluluğunu Üstlenen Ailelerin Rahatlatılarak Kendilerine Zaman Ayırmalarını Sağlıyor 

             Proje hakkında konuşmalarını sürdüren Müdürümüz Ali Tatlı, engelsiz yaşam merkezlerinin hem engellilerin toplumsal yaşama katılımlarını hem de engelli bireylerin bakım sorumluluğunu üstlenen anneler ve ailelerin rahatlatılarak kendilerine zaman ayırmalarını sağladığının altını çizerek hizmetlerin önemini vurguladı.

07-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.