BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Farklarımız Olsa da Aynıyız” Özel Eğitim Farkındalık Paneli

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Karesi Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Karesi Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Özel Eğitim Farkındalık Paneli” Karesi AVM’de gerçekleştirildi.
“Farklarımız Olsa da Aynıyız” Özel Eğitim Farkındalık Paneli

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Karesi Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Karesi Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Özel Eğitim Farkındalık Paneli” Karesi AVM’de gerçekleştirildi.

6 Aralık 2018 Perşembe günü saat 16.00’da Karesi AVM’de gerçekleştirilen panele Karesi Kaymakamı Abdulkadir DEMİR, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ, Karesi Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının ardından protokol konuşmaları ile devam eden panelde katılımcılara okullardaki özel eğitim uygulamaları, özel eğitim uygulamalarındaki tutum ve beklentiler gibi konularda bilgiler verildi.

Birbirini seven insanlar için engeller tatlı bir tebessümden ibarettir, diyerek sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ: “Engelli insanların sağlıklarına kavuşmaları, eğitilmeleri, iş hayatı ve sosyal yaşama katılımlarını sağlamak, hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Zira engellilik, yalnızca engellilerin ve onların ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık problemi değil, toplumsal yönleriyle hepimizi çok yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir durumdur. Ülkemizde son yıllarda, sosyal devlet olmanın gereği, engellilerin toplumun eşit bireyleri olarak sosyal hayata iştirak edebilmeleri, toplumla bütünleşebilmeleri ve yaşam standartlarının geliştirilmesi için sevindirici pek çok düzenleme yapılmıştır. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal bir bilinç uyandırmak ve öğrencilerimize engelsiz eğitim ortamları sunmak için var gücümüzle çalışmaktayız.” dedi.

Farklılığımız aslında gücümüz diyerek sözlerine başlayan Karesi Belediye Başkanı Yücel YILMAZ: “Öğretmenler, okul aile birliği, okul idaresi ve yerel yöneticiler bir araya geldiğinde yapamayacağımız şey yok. Bunun göstergesi birçok başarımız var. Her okul, bir topluma hazırlanma ve yaşam yeridir.” dedi.

Karesi Kaymakamı Abdülkadir DEMİR ise; “ Her şey anlayışa, kavrayışa göre değişir. Hayata nasıl bakarsan öyle görürsün. Asıl engellilik, engel olmaktır. Bu panel, farkındalık oluşturmak açısından önemli.” dedi.

Panel, panelistlere teşekkür belgesi ve hediye takdimi ile sona erdi.

07-12-201807-12-201807-12-201807-12-201807-12-201807-12-201807-12-201807-12-201807-12-201807-12-201807-12-201807-12-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.