BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gençlik Kampları Başvuruları Başladı

       Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenmekte olan 12-15 yaş grubu ücretsiz “Deniz Kampları”, 16-22 yaş grubu ücretsiz “Doğa Kampları” olmak üzere “Gençlik Kampları” na başvurular 02-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında online olarak, online başvuru yapma imkanı olmayanlar için Gençlik Merkezleri’nde sistem üzerinden gerçekleşecektir.
Gençlik Kampları Başvuruları Başladı

   Gençlerimizin öğrenim ve çalışma alanlarının dışında kalan serbest zamanlarını çeşitli sosyal kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek, yurdumuzun tarihi, kültürel ve milli değerlerini yakından tanıma fırsatı bulmalarını sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl 12-15 yaş grubu ücretsiz deniz, 16-22 yaş grubu ücretsiz doğa kampları düzenlenmektedir.

   Gençlik kamplarına başvurular 02-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında     http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/ vewww.facebook.com/GenclikKamplari       adreslerinde gençler tarafından online olarak yapılacaktır. Ayrıca online başvuru yapma imkanı olmayanlar için başvuruları gençlik merkezlerinde sistem üzerinden gerçekleşecektir. 

 

        BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME DETAYLANDIRI ŞU ŞEKİLDEDİR

-Kamplarımız ücretsiz olup katılacakların ulaşım dahil bütün  ihtiyaçları Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecektir.

-Kamplarımızda kız ve erkek dönemleri ayrı ayrı yapılacaktır. Bir kamp dönemi 7 gündür.

-Kamplara başvurular 02-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında     genclikkamplari.gsb.gov.tr    ve     facebook.com/GenclikKamplari     sayfalarından adreslerinden gençler tarafından on-line olarak yapılacaktır.

-Online başvuru yapma imkanı bulunmayan gençlerin gençlik merkezlerine gitmesi halinde bu kişilerin başvuruları da görevlilerce aynı sistem üzerinden yapılacaktır.

-Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile deniz ve doğa kamplarına sadece birer kez katılabilecektir.

-Şehit ve gazi yakını (kardeş ve çocuk),  aile geliri 1000 Türk Lirasının altında olan ve ortaöğretimde okuyup 2015 eğitim öğretim dönemi içerisinde takdir belgesi olan gençlere öncelik verilecektir. Bu durumu on-line başvuru esnasında beyan edenler kesin kayıt yaptırmak için gençlik merkezine geldiklerinde bu belgeleri ibraz edeceklerdir. Belge ibraz edemeyenlerin başvuruları iptal edilecek, yerine yedek listeden atama yapılacaktır.

-Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

-Gençlik kamplarına katılmaya hak kazananların listesi başvuruların bitiş tarihinden sonra yayınlanacaktır. Listede isimleri bulunanların, kesin kayıt yaptırmak için başvuru belgesini gitmeye hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 10 gün öncesine kadar gençlik merkezlerine giderek onaylatması gerekmektedir.

-Kamplara aşağıda belirtilen yaş gruplarına göre başvuru yapılabilecektir.   12-13 yaş grubu (2002-2003 doğumlular) kızlar deniz kamplarına, 14-22 yaş grubu (1993-2001 doğumlular) kızlar doğa kamplarına, 12-15 yaş grubu (2000-2003 doğumlular) erkekler deniz kamplarına, 16-22 yaş grubu (1993-1999 doğumlular) erkekler doğa kamplarına başvuru yapabilir.  

-Yaş gruplarının belirlenmesinde, yıl baz alınacak, ay ve gün dikkate alınmayacaktır. Kamplara 12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin kaydı yapılmayacaktır.

-Eksik ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecektir. 

       Kamp yerlerini görmek ve kamp katalogunu incelemek aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz

http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/Modul/FlyCamVideos.aspx

http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/Katalog/

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.