BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı Sonuçları İlan Edildi

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı Sonuçları İlan Edildi

Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2022 yılı Teknik Destek Programı Temmuz-Ağustos Başvuru Dönemi sonuçlarına göre Çanakkale ve Balıkesir illerinden toplam 5 proje kabul edilmiştir. İlimiz genelinde 4 başvuru kabul görmüş; İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı olan kurumlardan başarılı olan tek proje Müdürlüğümüze ait "Ortaöğretimde Başarı Değişkenleri" başlıklı proje olmuştur.

           İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan proje ile ortaöğretimde başarı değişkenlerinin belirlenmesi amacıyla 171 ortaöğretim kurumundaki öğrenci, öğretmen ve yöneticilere çeşitli ölçme araçları ile uygulama yapılması planlanmaktadır. Ölçümlerde başarıda etkili psikolojik faktörlerin, demografik, ailesel ve çevresel değişkenlerin korelasyonları hesaplanarak danışmanlık hizmeti yoluyla sağlanacak uzman desteği ile ortaöğretimde başarının yükseltilmesi için yol haritası oluşturacak bir araştırma raporu hazırlanması sağlanacaktır.

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.