BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYATIN ANLAMI KİTAP

     Vali Ersin Yazıcı Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında İvrindi Şehit Fatih Tomuşoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.
HAYATIN ANLAMI KİTAP

 

      Ziyarette ilk olarak idareciler ve öğretmenlerle buluşan Vali Yazıcı, BENGİ Projesi ile ilgili değerlendirmede bulundu.

     Toplantıda Okul Müdürü Ali Nihat Özlem Şehit Fatih Tomuşoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin tarihi, şu anki durumu ve eğitim öğretim faaliyetleri hakkında Vali Yazıcı´ya bilgi verdi.

     Meslek liselerine ihtiyacın çok olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, meslek olmadan hiçbir iş olmayacağını, meslek liselerinin öğrencilere genç yaşta meslek bilinci kazandırdığını söyledi.

 

ÇEVREYE DUYARLI SAĞLIKLI NESİLLER 

     Teknik ve meslek liselerinin uygulamalı eğitim yaparak öğrencilere meslek kazandıran okullar olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, "Bu okulda çocuklarımız mesleki eğitimlerini tam olarak alıyor. Çalışma hayatına atıldıklarında da gördükleri eğitim sayesinde ne yapacaklarını bildikleri için başarılı oluyorlar.  Okul yönetimi ve öğretmenlerin üzerine düşen görev ve sorumluluklar ise, çocukların kötü alışkanlıklarının tespit edilmesi ve çevreye duyarlı, sağlıklı nesil olarak yetişmelerini sağlamaktır." şeklinde konuştu.

EĞİTİM BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

     Balıkesir´de eğitime çok önem verdiğini ve üzerinde hassasiyetle durduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Okullarımızda eğitim-öğretim gören çocuklarımızı, gençlerimizi kendi çocuklarım gibi görüyorum. Okul ziyaretlerimde öğretmenlere ve okul yöneticilerine aynı şeyi söylüyorum. Onların da öğrencileri kendi çocukları gibi görmelerini istiyorum. Öğrencilere gereken eğitimi, öğretimi vermelerini istiyorum." diye konuştu. 

KİTAP OKUMA SAATİ 

     Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, İvrindi Kaymakamı Server Sinanoğlu, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yücel, İvrindi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ali Uslu öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına; günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı. 

HEDEFİNİZ OLSUN, HAYAL KURMAKTAN VAZGEÇMEYİN

    Öğrencilere, eğitim hayatında başarı dileyen Vali Yazıcı,  "Hayatta her kapıyı açan en büyük anahtar kendine güvenmektir. Kendinize değer verin. Moralinizi yüksek tutun ve kendinize güvenin. Hayalleriniz hedefiniz olsun, hayal kurmaktan vazgeçmeyin. Şimdiden rotanızı çizin. İsterseniz her şeyi başarırsınız. Asla büyük hedeflerden ve okumaktan vazgeçmeyin. Kendinizi en iyi şekilde geleceğiniz için hazırlayın. Eve gidince anne babalarınıza bugün okula Vali geldi, sizlere selam söyledi ve bizimle kitap okudu, hep birlikte kitap okuyalım deyin." şeklinde konuştu.

          

 

11-01-201811-01-2018

11-01-201811-01-2018

11-01-201811-01-2018

11-01-201811-01-2018

11-01-201811-01-2018

11-01-201811-01-2018

11-01-201811-01-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.