BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Haydi Anneler Okula..

   Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında Sındırgı MTAL’de  öğrenci velisi annelerle "Haydi Anneler Okula" okuma etkinliği düzenlendi.
Haydi Anneler Okula..

     "Haydi Anneler Okula" projesi kapsamında Sındırgı MTAL’de düzenlenen etkinliğe Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve anneler katıldı.

ANNE-BALARA ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR

     "Haydi Anneler Okula" okuma etkinliğine katılan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, kitap okumanın önemine vurgu yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Kitap okumaya ilginin bu kadar çok olmasından dolayı mutluluk duydum. İsteğim, bu gibi etkinliklerin sürekli olması. Çocuklara okuma alışkanlığının kazandırılması için anne-babalara önemli görevler düşüyor. Çocuklar kitaplarla ilk kez anne babaları aracılığıyla tanışır. Anne babalar okuma sevgisinin temellerini çok küçük yaşlarda atabilirler. Eğer çocuğunuzun kitap okuma alışkanlığı kazanmasına yardımcı olursanız gerisi kendiliğinden gelecektir. Annesi kitap okumaya gelen çocuklar, bunu örnek alacaktır. Çocuklarınıza güzel bir örnek olduğunuz için çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

BALIKESİR BENGİ´Yİ BENİMSEDİ

     Balıkesir Valiliği olarak il genelinde BENGİ Projesini başlattıklarını belirten Vali Yazıcı, "BENGİ Projesi uygulanmaya başladıktan sonra ilimizin tüm paydaşları bu projenin bir tarafında yer almak istedi. Bugün annelerimizle kitap okuma saatinde bir araya geldik." dedi.

ANNELER ÇOCUKLARI İÇİN ROL MODEL

     Çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için bu etkinliğin anlamlı olduğunu belirten anneler ise, "Bu etkinlik bizim için çok güzel oldu.  Bu etkinlik aynı zamanda bütün annelerimiz için bir başlangıç olur. İnşallah devamı da en güzel şekilde gelir. Biz anneler çocuklarımız için birer rol modeliz. Kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için anneler olarak çocuklarımızla birlikte mutlaka kitap okumamız gerekiyor." şeklinde ifade ettiler.

06-12-2017  06-12-2017

06-12-2017  06-12-2017

06-12-2017  06-12-2017

06-12-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.