BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Huzur Sokağı” Yazarı Şule Yüksel Şenler İle Röportaj

       İl Milli Eğitim Müdürlüğü dergisinde yayınlanmak üzere değerli yazar Şule Yüksel Şenler hanımefendi ile bir röportaj gerçekleştirildi.
“Huzur Sokağı” Yazarı Şule Yüksel Şenler İle Röportaj

       Röportaj, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Rabiye Kahraman, Şule Yüksel Şenler Kız İmam Hatip Lisesi Müdür Başyardımcısı Melahat Çelebi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Havva Cengiz ile Şule Yüksel Şenler Kız İmam Hatip Lisesi’nin başarılı öğrencileri Bengisu Yavuz, Mihriban Şeyda Yılmaz, Meryem Neda Kocabaş ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli Naile Baydan, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Emine İpek, Türkçe Öğretmeni Hidayet Karaaytu’nun katılımıyla Türkiye´nin çok satan romanlarından Huzur Sokağı romanının yazarı Şule Yüksel Şenler hanımefendinin evinde gerçekleştirildi.

EDEBİ HAYATI, HUZUR SOKAĞI, KONFERANSLARI, GÜNÜMÜZ GENÇLİĞİNDEN BEKLENTİLERİ KONUŞULDU

       Huzur Sokağı romanı ilk defa 1969 yılında gazetede tefrika edilmeye başlandığında büyük bir ilgi ile karşılanmış olup o yıllardan bu güne bir milyondan fazla satmış ve bu ilgi günümüzde de hiç azalmamıştır. Türkiye´nin çok satan romanlarından biri olan "Huzur Sokağı" romanının yazarı Şule Yüksel Şenler hanımefendi ile edebi hayatı, dizi olarak da yayınlanan Huzur Sokağı, konferans günlerini özellikle de Balıkesir ve Bandırma’daki konferansları ve günümüz gençlerinden beklentileri konuşuldu. Şule Yüksel Şenler hanımefendi özellikle “Huzur Sokağı” romanının Feyza karakterinden yola çıkarak bugünkü ve gelecekteki gençlerden umutlu olduğunu dile getirdi.

BALIKESİR KIZ AİHL’YE İSMİMİN VERİLMESİNDEN SON DERECE MEMNUN OLDUM VE ÇOK DUYGULANDIM

       Röportaj sorularını samimi bir dille ve heyecanla cevaplayan yazarımız Şule Yüksel Şenler hanımefendi, geçtiğimiz yıl eğitim öğretim yılına başlayan Balıkesir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne isminin verilmesinden son derece memnun olduğunu ve çok duygulandığını dile getirdi. Ziyaretine gelen Balıkesir Şule Yüksel Şenler Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile özellikle tek tek alakadar oldu. Yazarımız öğrencilerden çok çalışmalarını istedi. Gelecekte Türkiye’nin en güzel mevkilerinde yer alan kişiler olmaları duasında bulundu.

        Şule Yüksel Şenler hanımefendi, sadece Huzur Sokağı´nın yazarı olmakla kalmamış gazete yazıları ve konferanslarıyla özellikle hanımların duygularına tercüman olmuş ve onlara doğru istikametlerde bulunmuştur. Sağlık sorunları sebebiyle vaktinin çoğunu evinde geçiren ama ziyaretçisi, arayanı eksik olmayan çok kıymetli ve naif yazarımız Şule Yüksel Şenler hanımefendi bugün yetmişli yaşların sonlarını sürüyor.

 ŞULE YÜKSEL ŞENLER KIZ AİHL’NİN AÇILIŞ TÖRENİNE DAVET ETTİK

        Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizleri evine kabul eden Şule Yüksel Şenler hanımefendiye teşekkür ediyor, en kısa zamanda Balıkesir Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılış törenine davetimizi bir kez daha yineliyor, sağlıklı, uzun ömürler diliyoruz. 

 

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.