BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

      Milletimiz, tarih boyunca hürriyetine düşkün olarak yaşamış, Kurtuluş Savaşını da bu azim ve inançla kazanmıştır. Ecdadımızın bizlere ve gelecek nesillere bıraktığı bu kıymetli mirası koruma ve yüceltme konusunda ülkemizin her bir ferdi aynı inanç ve sorumluğu benliğinde taşımaktadır. Milli birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi, Türk milletinin ve yurdunun bölünmez bütünlüğünün teminatı olan Cumhuriyetin ilanının 92. yılında ilimiz ve ülkemiz geleceğe daha güvenle bakmaktadır.

      İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’e doğru giden yolda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına Kuva-yi Milliye ruhunu Alacamescit’te ateşleyerek öncülük etmiş, Milli Mücadele kazanılıncaya kadar da sürdürmüş Kuvayi Milliye şehri tarihi Balıkesir’imize ve ülkemize layık güzel bir nesil yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

       Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum.

 

 

                                                                                                                  23.10.2015

 

                                                                                                                Yusuf CENGİZ

                                                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.