BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin 92. Yılı Balıkesir’de Coşkuyla Kutlandı

      29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 92. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı. 
Cumhuriyetimizin 92. Yılı Balıkesir’de Coşkuyla Kutlandı

      29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92’nci yıl dönümü kutlamaları 28 Ekim 2015 Çarşamba günü saat 13.00’da Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN’ın Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunması ile başladı.

      Cumhuriyet’imizin 92. Yılı Kutlama Programı çerçevesinde Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN, 29 Ekim 2015 Perşembe günü saat 09.00’da Valilik makamında tebrikleri kabul etti.

BALIKESİRLİLER ELLERİNDEKİ TÜRK BAYRAKLARIYLA CUMHURİYET COŞKUSUNA ORTAK OLDU

      29 Ekim 2015 Perşembe günü saat 10.00’da Atatürk Stadyumu önünde Kuva-yi Milliye Meydanı’nda başlayan kutlama töreninde Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN ile beraberinde Garnizon ve Okullar Komutanı Tümgeneral Mehmet AKYÜREK, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR, vatandaşların, tören birliklerinin, öğrencilerin ve halkın Cumhuriyet Bayramını kutladı. Törene katılan çocuklar, gençler, Balıkesirliler ellerindeki Türk bayraklarıyla Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu.

      29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92’nci yıl dönümü kutlama törenine, Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN başta olmak üzere, Balıkesir Milletvekilleri Mahmut POYRAZLI, İsmail OK ve Recep ÇETİN, Garnizon ve Okullar Komutanı Tümgeneral Mehmet AKYÜREK, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR, Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Şenol ALKIŞ, 9.Ana Jet Üst Komutanı Tuğgeneral İshak DAYIOĞLU, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim ÖZDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, Oda Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri ve Şehit ve Gazi yakınları, Sivil Toplum Örgütleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TÜRK MİLLETİ’NİN KARAKTERİNE EN UYGUN İDARE ŞEKLİ CUMHURİYETTİR

      Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN´ın tebrik mesajının okunmasının ardından Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN’ın “19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlattı. Türk Milleti’nin karakterine en uygun idare şekli Cumhuriyet ile 29 Ekim 1923 tarihinde de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurarak bize en büyük mirası bıraktı.” sözlerine yer verdiği günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile devam etti.

       Konuşmaların ve okunan şiirlerin ardından mehter takımı gösterileri sergilendi. Halk oyunlarının oynandığı Cumhuriyet’imizin 92. Yılı kutlamaları, öğrencilerin, askeri okul öğrencilerinin, polis okulu öğrencilerinin, sivil toplum örgütlerinin ve gazilerimizin resmi geçit töreni ile son buldu. 

 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.