BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz’den İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Teşekkür Ziyareti

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Solak ile birlikte İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu.
Müdürümüz’den İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Teşekkür Ziyareti

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz’i , İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Geniş karşılayarak okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında kendisine bilgi verdi.

ATATÜRK’Ü EN GÜZEL ŞEKİLDE ANLATTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, öğretmenlere tek tek tanışarak bir süre sohbet etti. Ardından, “ Öncelikle 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası’nda yapmış olduğunuz faaliyet dolayısıyla emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Atatürk’ü en güzel şekilde anlattığınız için teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.

İL GENELİNDE DEĞİŞİK OKULLARININ BÜNYELERİNDE 200’ER KİŞİLİK 2500’E YAKIN ÖĞRENCİ YURDU YAPACAĞIZ

     Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine her türlü desteği verdiklerini vermeye de devam edeceklerini belirterek Balıkesir’in coğrafi olarak önemli bir konuma sahip olduğunu ve nüfusun %35’nin köylerde, %65’inin şehir merkezinde yaşadığını göz önünde bulundurulduğunda öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılayacakları yurtların öneminin büyük olduğunu dile getirdi. Bu bağlamda 2014-2015 yılları itibariyle il genelinde değişik okullarının bünyelerinde 200’er kişilik 2500’e yakın yurt yapacaklarını ve öğrencilerimizin daha iyi ortamlarda eğitim görmelerini sağlamak için çalışmakta olduklarını belirterek ”İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amacımız öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmektir.” dedi.

MESLEKİ EĞİTİMİN DAHA DA ZENGİNLEŞMESİNİ İSTİYORUZ

      “Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile diğer Anadolu Liselerinin oranına baktığımızda hedefimizi tutturduğumuzu söyleyebiliriz. Bu anlamda Balıkesir diğer illerle kıyaslandığında artı bir özelliğe sahip. Mesleki Eğitimin daha da zenginleşmesini istiyoruz. Hem akademik anlamda hem de beceri yönünden gelişmiş çocuklarımızın yetişmesi bizim için çok önemli.  Bizler akademik başarıyı çok önceliyoruz, akademik başarıyı çok önceliyoruz bunun yanında sosyal, kültürel ve sportif alanda da başarıyı çok önemsiyoruz.”

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ

   “Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını çok önemsiyoruz. Balıkesir genelinde %65 oranında bu kurslara katılım var. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak katılımın %80 oranında olmasını hedefliyoruz. Sizlerden de Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına öğrencilerimizin aktif katılımını sağlamanızı istiyorum. İl genelinde üniversiteyi kazanan öğrenci oranımız %60, kazanamayan öğrencilerimizin oranı ise % 40. Bu okulumuzun da bu başarıda rolü büyük. Siz öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyor, teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.

BELİRLEDİĞİNİZ HEDEFE ULAŞMA NOKTASINDA ÇOK ÇALIŞMANIZI İSTİYORUM

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Başta öğretmenleriniz olmak üzere hepinize teşekkür ediyorum. Önemli olan bir idealinizin ve hedefinizin olması. Bu ideal ve hedefinize ulaşma noktasında çok çalışarak emin adımlarla hareket etmenizi istiyorum. Bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum.” sözlerinin ardından ebediyete intikalinin 77. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programında, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı ve izleyenlere duygulu anlar yaşatan “Liderin Cesareti” adlı dramada görev alarak üstün gayret ve başarı gösteren öğretmen ve öğrencilere başarılarının devamını dileyerek teşekkür belgesi takdim etti.

  

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.