BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Balıkesir Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

     Eğitim öğretim faaliyetlerinin kalitesini geliştirmek, il genelinde yüksek öğrenim öncesinde bilimsel bakış açısı oluşumuna katkıda bulunmak amacıyla Balıkesir Üniversitesi ile Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Balıkesir Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

     Eğitim öğretim faaliyetlerinin kalitesini geliştirmek, il genelinde yüksek öğrenim öncesinde bilimsel bakış açısı oluşumuna katkıda bulunmak amacıyla Balıkesir Üniversitesi ile Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında gerçekleştirilecek işbirliği protokolü, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Arı, Balıkesir Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Satıl, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Hüseyin Aşık, Turhan Demirtaş, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Rabiye Kahraman, Yusuf Yalçın, Fahri Acar’ın katılımıyla 17 Kasım 2015 Salı günü, Saat 15.30’da Balıkesir Yeni Öğretmenevi’nde imzalandı.

     İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Rabiye Kahraman, ilk olarak Balıkesir Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında geçmiş yıllarda yapılan işbirliği çalışmaları hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Ardından işbirliği protokolü imza törenine geçildi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK ÜNİVERSİTE İLE BİRLİKTE HAREKET ETMEKTEN ÇOK MEMNUNUZ

     İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, işbirliği protokolünün imzalanması  sonrasında yaptığı  konuşmalarında “Üniversitemiz ile daha önce zaman zaman birlikte proje ve faaliyetler gerçekleştirdik. Bizler eğitim kuruluşlarıyız. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Üniversite ile işbirliği yapmaktan, birlikte hareket etmekten çok memnunuz. Bu faaliyetlerimizin devam etmesinden yanayız. Bildiğimiz üzere üniversiteler bilgi ve teknoloji üreten aynı zamanda mesleğe hazırlayan kurumlar. Alt yapısı da bizim okullarımızda yetişiyor. Biz istiyoruz ki öğrencilerimiz üniversiteye hazırlanırken üniversiteyi biraz daha yakından tanısınlar. Bilimsel tutumlarını daha rahat kazanabilsinler. Üniversite hocalarımızın bize bilgi birikimlerini, deneyim ve tecrübelerini aktarmalarından, hocalarımızla iletişim içinde bulunmaktan ve onların bilgi birikimlerinden faydalanmaktan çok mutluyuz. İnşallah, bu işbirliği protokolü ile de okul ve üniversite işbirliği daha da hızlanacaktır. Bu protokole katkılarından dolayı Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir’e, Rektör Yardımcımız ile Dekanımızı da huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.

BALIKESİR TÜRKİYE’DEKİ EĞİTİM HAYATINDA İHMAL EDİLMEYECEK BİR GEÇMİŞE VE ÖNEME SAHİPTİR

      Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, “Necatibey Eğitim Fakültesi bugün Balıkesir Üniversitesi’nin seçkin bir fakültesidir. Diğer yandan ortaokul ve lise düzeyinde Balıkesir önemli bir rol ifa ediyor. Balıkesir Türkiye’deki eğitim hayatında ihmal edilmeyecek bir geçmişe ve öneme sahiptir. Balıkesir Üniversitesi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir hayli çalışmalar yaptık. Şimdi de eğitimin yeni bir alanında 13 dalda işbirliği yapmayı planlayan bir protokolü imzaladık. Bize öğrenci yetiştiren Milli Eğitimle işbirliği yapmamız lazım. Çünkü bize gelecek öğrenci ne kadar güçlü olursa üniversitemizin ve ülkemizin  ilerilere doğru taşınması böylece mümkün olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu işbirliklerimiz burada kalmayacak, daha ileri zamanlarda daha ileriki alanlara taşınacaktır.” dedi.

   “İşbirliği Protokolü” kapsamında, Üniversite kütüphanesinin kaynaklarından yararlanma, Üniversite laboratuvarı kullanımı, Öğretim üyelerinin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalara eğitmen olarak katılımı, Üniversite Tanıtım Etkinlikleri ve Kariyer Günleri, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Eğitim Bilimleri, Yabancı Diller, Rehberlik ve İlahiyat başlıklarında düzenlenecek Eğitim Çalıştayları, Bölgesel, ulusal ve uluslararası hibe destek programları (AB, TÜBİTAK, GMKA, Vakıflar ve Büyükelçilikler destekleri, vb), Pisa, Timss, Pirls gibi ulusal ve uluslararası sınavlar, Sosyal projeler, Okullarda yürütülecek araştırma çalışmaları, Üniversite ziyaretleri, Yükseköğrenim Fuarı, Okul Stajları başlıklarda işbirliği çalışmaları yürütülecektir.

 

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.