BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Balıkesir’de Coşkuyla Kutlandı

       24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Balıkesir’de de coşkuyla kutlandı.     
24 Kasım Öğretmenler Günü Balıkesir’de Coşkuyla Kutlandı

       24 Kasım Öğretmenler Günü töreni, 24.11.2015 Salı günü saat 09.30’da İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz tarafından Atatürk Anıtı´na çelenk konulması ile başladı.

       Törene İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, daire amirleri,  protokol üyeleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

      Öğretmenler Günü Kutlama Programı daha sonra Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam etti. Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Birol Şahin, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kerim Özdemir, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, daire amirleri,  protokol üyeleri, öğretmenler katıldı.

      Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda emekli öğretmenler adına konuşma yapan emekli öğretmen Erhan Yırcalı, duygu yüklü konuşmasında, öğretmenlik mesleğini 34 yıl gururla yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Tekrar dünyaya gelsem yine öğretmen olurum.” dedi.

İNSANLIĞIN AKLI VE VİCDANIDIR ÖĞRETMEN OLMAK.

     İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz günün anlam ve önemini belirten konuşmalarına, “İstanbul´un Fatih´inin hocası Akşemsettin´i, Hacı Bayram-ı Veli’yi, Mevlana’yı, gönül dilimiz Yunus Emre’yi, Kuvayı Milliye ruhunun Alaca mescidden ateşleyen Balıkesir’in eşrafını, Gazi Mustafa Kemal’i ve İstiklal ordusunu, günümüze kadar bu topraklarda tarihi mirasımızın emanetçileri olan ilim ve irfan sahibi tüm öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyorum.” sözleriyle başladı.

     Ardından  “Eşref-i mahlukat olarak yaratılan insanın Hz Adem Aleyhisselam’dan bu yana dünyadaki en büyük vasıflarından biri gelecek nesillere öğreticilik yönüdür. Dolayısıyla öğretmenlik, Peygamberlik mesleğini gururla icra eden sarsılmaz bir iradedir.” sözleriyle konuşmalarına devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz,  öğrencilerin farklılığını, özelliklerini, yeteneklerini, ilgilerini keşfeden öğretmenin çok öğrencinin/kişinin hayatındaki en önemli kilometre taşlarından biri olduğunu asır, zaman ne kadar değişse de “Tema’’sı sevgi olan insanın değişmeyeceğini önemli olanın öğrencinin kalbine dokunabilecek cümleyi kurabilmek olduğunu dile getirerek konuşmalarını Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 24 Mart 1923’te Kütahya Lisesi’nde yaptığı konuşmaları ile sürdürdü. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ‘Millet mektepleri Başöğretmenliği’ unvanını kabul ettiği bu günde ömürlerini bu onurlu görevle geçirmiş olan emekli öğretmenlerimiz ile sevgiyle, sabırla, inançla, özveriyle öğretmenlik mesleğini yerine getiren geçmişin öğreticisi, istikbalimizin mimarı ve insanlık âleminin kandilleri siz saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü yürekten kutluyor, şehit olan ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimize de Allahtan rahmet diliyor, saygılar sunuyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

TÜM NESLİN YETİŞTİRİCİSİ VE GELECEĞİMİZİN MİMARLARISINIZ

      Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Başöğretmenliği unvanını aldığı ve her yıl 24 Kasım’da büyük bir gururla kutlanan ‘Öğretmenler Günü’nde sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum.” sözleriyle başladığı konuşmalarında, “Toplumumuzu aydınlatarak karanlığa meydan okuyan gayretli, fedakâr ve bilgeliğinizin karşılığını hiçbir bedelle ölçmeyen tüm neslin yetiştiricisi ve geleceğimizin mimarları olan değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlayor, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan öğretmenlerimizi, eğitimcilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” sözlerine yer verdi.

263 ÖĞRETMEN VE 25 PERSONELE VALİ MUSTAFA YAMAN TARAFINDAN HİZMET ŞEREF BELGESİ İLE ONURLANDIRILDI

      2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında emekli olan 263 öğretmen ve 25 personele Vali Mustafa Yaman tarafından Hizmet Şeref Belgesi ile onurlandırılmıştır. Tüm emekli personel adına Erhan Yırcalı’ya Hizmet Şeref Belgesi Vali Mustafa Yaman tarafından takdim edildi.

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNE YENİ BAŞLAYAN ADAY ÖĞRETMENLER YEMİN ETTİ

      Program, öğretmenlik mesleğine yeni başlayan aday öğretmenlerin  Balıkesir Karesi İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Murat Saçkırk yönetimindeki yemin töreni ile devam etti.

ÖĞRETMENLER MESLEĞİNİ DUYGU DOLU SÖZLERLE ANLATTI

      Balıkesir Karesi İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi Edebiyat öğretmenleri öğretmenlik mesleğini müzik öğretmenlerinin eşliğinde duygu yüklü sözlerle dile getirdi.

TÜM ÖĞRETMENLER HEP BİRLİKTE “ÖĞRETMEN MARŞI’NI” SÖYLEDİ

       Programın sonunda Türk Sanat Müziğinden şarkıların seslendirilmesinin ardından tüm öğretmenler hep birlikte “Öğretmen Marşı’nı” söyledi.

       Toplu fotoğraf çekiminin ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü programı sona erdi.

 

 24-11-2015  24-11-2015

24-11-2015  24-11-2015 

24-11-2015  24-11-2015

24-11-2015  24-11-2015

24-11-2015  24-11-2015

24-11-2015  24-11-2015

24-11-2015  24-11-2015

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.