BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Geneli Liselerarası “Anadolu Bitkileri Expo’da” Marmara Bölge İkincisiyiz

    Türkiye Geneli Liselerarası “Anadolu Bitkileri Expo´da Etnobotanik Proje Yarışması”nda Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları proje Marmara Bölge 2.si oldu.
Türkiye Geneli Liselerarası “Anadolu Bitkileri Expo’da” Marmara Bölge İkincisiyiz

“ANADOLU BİTKİLERİ EXPO’DA” ETNOBOTANİK YARIŞMASINDA AYVALIK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN HAZIRLADIKLARI PROJE MARMARA BÖLGESİNDE 2. OLDU 

     Expo 2016 Antalya Tescilli Evrensel Botanik Sergisi kapsamında Expo 2016 Antalya Ajansı, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Bilfen Liseleri ortaklığında Türkiye genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 81 ildeki özel ve resmi ortaöğretim 9., 10. ve 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı “Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya” sloganıyla düzenlenen “Anadolu Bitkileri Expo’da” adlı etnobotanik yarışmasında Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları proje Marmara Bölgesinde 2. oldu.

GENÇ KUŞAKLARIN YAŞADIĞI COĞRAFYADAKİ BİYOLOJİK DEĞERLERİN FARKINA VARMALARI HEDEFLENMİŞTİR

        Anadolu coğrafyasında yetişen bitkilerin özelliklerini ve yerel isimlerini eski kuşakların tecrübelerinden yararlanarak derlenen bilgi ve kurutulmuş koleksiyonların yanı sıra, bitkiler ve yetiştikleri alanların fotoğrafları ile bitki kullanılarak yapılan malzemelerin fotoğraflarının da yer aldığı  “Anadolu Bitkileri Expo’da” adlı etnobotanik yarışma ile kırsal kesimde yaşayan insanlarda, sahip oldukları biyolojik değerlerin önemli olduğu, bu değerlerin korunması ve bu değerlere sahip çıkılması gerektiği konularında farkındalık oluşturma amaçlanmış, genç kuşakların yaşadığı coğrafyadaki biyolojik değerlerin farkına varmaları hedeflenmiştir.

            Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, “Anadolu Bitkileri Expo’da” adlı etnobotanik yarışmasında hazırladıkları proje Marmara Bölgesinde 2. olan Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Hülya Varil, Nergiz Uluer ile Danışman Öğretmenleri Nuran Beyaz’ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.