BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir’in Yeni Öğrenci Meclis Başkanı Seçildi

   Balıkesir’in yeni öğrenci meclis başkanı Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Mustafa Bilal Dönmez oldu.
Balıkesir’in Yeni Öğrenci Meclis Başkanı Seçildi

      Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İl Temsilcisi Seçimi” 3 Aralık 2015 Perşembe günü, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uras, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mesut Solak, Fahri Acar, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat İnal, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri, danışman öğretmenler, okul temsilcileri ve öğrencilerin katılımlarıyla Balıkesir Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

    “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İl Temsilcisi Seçimini Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa Bilal Dönmez kazandı. Öğrencimizin İl Öğrenci Meclis Başkanlığını kutlar, başarılar dileriz.

BALIKESİRLİ TEMSİLCİLER YARIŞTI DEMOKRASİ KAZANDI

     Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İl Temsilcisi Seçimi” Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in konuşmalarıyla devam etti.

DEMOKRASİ ŞÖLENİMİZE HOŞGELDİNİZ

     Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz konuşmalarına “Demokrasi Şölenimize hoş geldiniz sözleriyle başladı. Parlamenter sisteminin küçük bir örneğini bugün burada uygulayacaklarını belirterek kendisinin de bu heyecana ortak olmak istediğini ifade etti.

    20 İlçemizden gelen öğrencileri hoş geldiniz diyerek ilçe ilçe selamlayan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz katılımın oldukça iyi olmasından duyduğu memnuniyeti sözlerine ekledi. 20 İlçemizden gelerek İl Öğrenci Meclis Başkanlığına aday olan öğrencileri tebrik edip başarılar diledi.

EN ÖNEMLİSİ İNSANA DEĞER VEREN, AÇIK, ŞEFFAF VE HERKESİN GÜVENDİĞİ BİR DEMOKRASİDİR

    Öğrencilerden seçim yaparken bilgili, birikimli, dikkatli, öz güven sahibi doğru insanı seçmenizi özellikle istiyorum sözlerine yer verdiği konuşmalarında demokrasinin geçmiş yıllardan günümüze kadarki süreci hakkında bilgi vererek örneklerle demokrasinin ne kadar önemli olduğunu dile getirdi. En önemlisi insana değer veren, açık, şeffaf ve herkesin güvendiği bir demokrasinin olduğunu belirtti.

BALIKESİR’İ EN İYİ, EN GÜZEL ŞEKİLDE TEMSİL ETMENİZİ İSTİYORUM.

      “186 bin öğrencinin içinden birinci ikinci üçüncü olmak için buradasınız. Bu çok büyük bir onur, büyük bir şeref. Bir anlamda burada biz küçük bir parlamenter sistemi yerine getiriyoruz. Buradan sonra sizi Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gün olan 23 Nisan tarihinde gözbebeğimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne parlamentoya göndereceğiz. Orada bizleri temsil edeceksiniz. Balıkesir’i en iyi, en güzel şekilde temsil etmenizi istiyorum.

BİZLER BU ÜLKEDE GÜZEL İNSANLAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

     Bizler bu ülkede güzel insanlar yetiştirmek istiyoruz. Gençler, siz bizim geleceğimizsiniz. Bizim görevimiz, sizlere ülkemizin değerlerini, tarihini, kültürel birikimini, manevi değerlerini aktarmak. Bizler bu görevi en iyi şekilde yapmak istiyoruz. Burada demokrasi bayramını birlikte yaşamayı, en iyi, en doğru arkadaşınızı seçmenizi diliyorum.” sözlerinin ardından Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri çalışmasının, farklılıklara ve farklı düşüncelere saygı duyan, demokrasi kültürünü özümsemiş bireyler yetişmesine önemli katkıda bulunacağını ifade ederek, katılımlarından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürlerine, okul müdürlerine, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

       İl temsilci adaylarının başvurularının alınması ve konuşmalarının ardından oylama işlemine geçildi.

       Sayım sonuçlarına göre 56 kişinin oy kullandığı bunlardan 56 oyun geçerli olduğu sandık kurulu tarafından tutanakla tespit edildi.


         Sayım sonucuna göre; 18 oy ile en yüksek oy alan Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi adayı Mustafa Bilal Dönmez il temsilcisi seçildi. Balıkesir Lisesi adayı Selay Yıldız 16 oy ile ikinci, Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi adayı Alptekin Karakaş 8 oy ile üçüncü oldu.

       Adil, şeffaf ve yönergesine uygun bir şekilde gerçekleştirilen bu seçimle Balıkesirli öğrenciler demokrasi sınavını bir kez daha başarıyla tamamlamış oldular.

 

04-12-2015  04-12-2015

04-12-2015  04-12-2015

04-12-2015  04-12-2015

04-12-2015  04-12-2015

04-12-2015  04-12-2015

04-12-2015  04-12-2015

04-12-2015  04-12-2015

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.