BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

    İlçelerimize bağlı resmi ve örgün ve yaygın eğitim kurumlarında açılacak 2. Dönem kurslarının koordinasyonunu sağlamak, Bakanlığımızca 30 Kasım-4 Aralık 2015 tarihlerinde Antalya’da yapılan “Destekleme ve Yetiştirme Kursları” ile” EBA Yönetimi Semineri”ne ilişkin bilgi paylaşımı ve değerlendirmelerde bulunmak amacıyla "Destekleme ve Yetiştirme Kursları Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı. 
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

    9 Aralık 2015 Çarşamba günü Yeni Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Destekleme ve Yetiştirme Kursları komisyon başkanları ile üyeleri katıldı.

BALIKESİR DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU AÇAN İLLER BAZINDA TÜRKİYE 7.Sİ OLDU

     İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yalçın İlimizdeki Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımızın genel durumu hakkında istatiki bilgi verdiği sunumunda Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına devam eden öğrenci sayımızın her geçen yıl arttığını, Balıkesir 343 kurumda Destekleme ve Yetiştirme Kursu açarak kurumlarında kurs açan iller bazında Türkiye 7.si olduğunu belirterek eğitim yöneticilerine ve öğretmenlerimize teşekkür etti.

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARINA BEKLİYORUZ

      İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, Milli Eğitim Bakanlığının, Türkiye genelinde öğrencilerimizin akademik ve sosyal becerilerini artırmak için geçtiğimiz yıl başlattığı kurslar ilimizde ilgiyle ile karşılanmaktadır. İlimizdeki Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının katılım oranının artırılması için gece gündüz çalışan eğitim yöneticilerimize ve öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.” sözleriyle başladığı açılış konuşmalarında İlimizde öğrenim gören 186 bin öğrenci ile mezun öğrencilerimizin “Destekleme ve Yetiştirme Kursları”na duyduğu güven ve memnuniyeti dile getirdi. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını çok önemsediklerini ifade ettiği konuşmalarını  “Sınıftan mezun olan öğrencilere, Halk Eğitim Kursları aracılığıyla, ara sınıflardaki öğrencilere de kendi okullarında ücretsiz kurslar düzenledik. Tüm öğrencilerimizi bu kurslara bekliyoruz.” sözleriyle tamamladı

     İki oturum şeklinde yapılan ve Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili ilçe ve okullar bazında mevcut istatiki bilgilerin paylaşımının gerçekleştirildiği toplantıda ilçe ve okulların eğitim yöneticilerinden Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılım oranının artırılması için çalışmaların ivedilikle sürdürülmesi istendi.

    20 İlçeden katılan 157 Destekleme ve Yetiştirme Kurslarından sorumlu Eğitim Yöneticilerinin katılımıyla “Destekleme ve Yetiştirme Kursları Bilgilendirme Toplantısı” iki oturum halinde gerçekleştirildi. 

 

10-12-2015  10-12-2015

10-12-2015  10-12-2015

10-12-2015  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.