BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz’den Balıkesir’in İlk ve Tek Kız İmam Hatip Lisesine Ziyaret

     İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay ile beraber Balıkesir’in ilk ve tek kız imam hatip lisesi olan Şule Yüksel Şenler Kız İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.
Müdürümüz’den Balıkesir’in İlk ve Tek Kız İmam Hatip Lisesine Ziyaret

       İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ile Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay’ı Şule Yüksel Şenler Kız İmam Hatip Lisesi ziyaretlerinde okul müdürü M. Tayyip Eyiol, Müdür Başyardımcısı Melahat Çelebi, Müdür Yardımcıları İlknur Eroğlu, Osman Nuri Uçar, Ahmet Gerboğa (Pansiyon Müdür Yardımcısı) karşıladı.

       Şule Yüksel Şenler Kız İmam Hatip Lisesi’ni ve pansiyonunu gezerek incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz Okul Müdürü M. Tayyip Eyiol’dan okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Ardından öğretmenler odasında öğretmenlerle görüştü.

HEDEFİMİZ İLİMİZDE İMAM HATİP LİSELERİNİN ORANINI %25’LERE ULAŞTIRMAK

       İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, öğretmenlerle tek tek tanışarak bir süre sohbet etti. Okula Şule Yüksel Şenler isminin verilme sürecini de anlatarak Şule Yüksel Şenler hanımefendinin isminin İmam Hatip Lisesi’ne verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “2012 yılından sonra 4+4+4 sistemi uygulanmaya başladıktan sonra eğitimde değişimler başladı. İmam Hatip Liselerinin yanında İmam Hatip Ortaokulları da açıldı. Balıkesir’de yaklaşık 27 tane İmam Hatip Ortaokulu, 14 tane de İmam Hatip Lisesi var. İnşallah bu sayıyı artıracağız. Şu anda İmam Hatip okulları okullaşma oranımız %10-11 aralığında. Hedefimiz %25’ lere ulaşmak. İç Anadolu illerindeki bu rakamın %40’lara kadar yükseldiğini görmekteyiz.

ÇOCUKLARIMIZ OKULLARIN MİMARİSİNDEN OLUMLU YÖNDE ETKİLENİYORLAR

      İl ve ilçelerimizde Osmanlı ve Selçuklu Mimarisine uygun okullar ve yurtlar yapıyoruz. Çocukların okulların mimari yapısından olumlu yönde etkilendikleri konusunda hemfikirim. Binalar kadar bu okullarda yetişen öğrenciler bizim için önemli. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu okullarda yetişen öğrencilerle bu milletin ufkunun açılacağını belirtmekte. Biz de bu okullarımızı ve yanlarında pansiyonların yapılmasını çok önemsiyoruz. ”

GELECEĞİMİZ OLAN GENÇLERİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞTİRMEK İÇİN OLANCA GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

      İl genelinde diğer kurum ve kuruluşlarla çok güzel bir ambiyans yakaladıklarını ve ortaklaşma çalışma içinde olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, “Geleceğimiz olan öğrencilerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için olanca gücümüzle çalışıyoruz. Ortaöğretime devam eden öğrenci sayısında Türkiye birincisiyiz. Dolayısıyla Balıkesir’de veli profili olarak eğitime çok ilgi ve alaka var. Bizler de eğitim yöneticileri ve öğretmenler olarak gerekli gayreti göstermeliyiz.” dedi.

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARINA GEREKEN ÖNEMİ GÖSTERMELİSİNİZ

      Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına da değinerek bu kurslara gereken önemin verilmesini, öğrencilerimizi bu kurslara yönlendirmenin gerekliliğine değindi.

   Bu okulun yanına bir de İmam Hatip Ortaokulu yapılacağını dile getirdi. Şule Yüksel Şenler Kız İmam Hatip Lisesi’nin ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını belirterek akademik anlamda da bu okuldan başarı beklediğini sözlerine ekledi.

  Öğretmenlerin sorularını cevaplandırmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz Şule Yüksel Şenler Kız İmam Hatip Lisesi’nden ayrıldı.

 

18-12-2015  18-12-2015

18-12-2015  18-12-2015

18-12-2015  18-12-2015

18-12-2015  18-12-2015

18-12-2015  18-12-2015

18-12-2015  18-12-2015

18-12-2015  18-12-2015

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.