BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“En”ler Ödüllendirildi

“EN”ler yarışmasında dereceye giren okullar ödüllendirildi.
“En”ler Ödüllendirildi

        Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Balıkesir’de eğitimin niteliğinin arttırılması amacıyla 2014-2015 eğitim öğretim yılında başlatılmış olan ve “En başarılı okul/kurum, En iyi eğitim ortamı, En iyi sosyal ve sanatsal ve sportif faaliyetler, En hijyenik okul/kurum ve En teknolojik okul/kurum” kategorilerinde başvuruda bulunan 150 okulumuz arasından yapılan değerlendirmeler sonunda puan üstünlüğüne göre her kategoriden 7 okul/kurum tespit edilmiş olup bu okul/kurumlara saha ziyaretleri düzenlenmesinin ardından dereceye giren okulların belirlendiği “EN”ler yarışması ödül töreni ilimiz Altıeylül ilçesi Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’ nda yapıldı.

     “EN”ler yarışması ödül törenine İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İbrahim Bayar, Rabiye Kahraman, Fahri Acar, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Kepsut İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal DURMUŞ, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, ile yarışma sonucunda başarılı bulunan okul ve kurum temsilcileri katıldı.

   Ödül töreni, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Rabiye Kahraman´ın projenin süreci hakkında bilgi veren açılış konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz konuşmalarıyla devam etti.

AMACIMIZ EĞİTİMİN KALİTESİNİ HER ALANDA DAHA YUKARILARA ÇEKMEKTİR

    İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, Türkiye genelinde Balıkesir’in, seminer çalışmaları, çalıştaylar ve benzeri etkinliklerin tamamı ile eğitimde son derece iyi örnekler sunan illerimizden bir tanesi olduğunu dile getirdiği konuşmalarına, “Amacımız, eğitim kalitesini akademik başarının yanında sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da daha yukarılara doğru çekmektir. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızda görev yapan çok değerli okul müdürlerimiz, öğretmen arkadaşlarımız, okullarda eğitim gören öğrencilerimiz, okul aile birliklerimiz ile bütün katmanlarda görev alan Balıkesir eğitim camiasına destek veren herkese yürekten teşekkür ediyorum.”  sözleriyle başladı.

    “2014-2015 eğitim öğretim yılı içerisinde yürüttüğümüz ‘En’ler yarışması da eğitimde kaliteyi farklı bir alanda ileriye taşıyabilmesi açısından son derece güzel bir uygulama.  Bu çalışmada yer alan başta şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, ilçe müdürlerimiz, öğretmen arkadaşlarımız, görev alan tüm personelimize tekrar teşekkür ediyorum.  Başarılı olan okullarımızı tebrik ediyor, hayırlı uğurlu olmasını yürekten temenni ediyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

    BAŞARILI OKULLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

   “EN”ler yarışması sonucunda dereceye giren okullara ödülleri, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz tarafından takdim edildi.

   Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak dereceye giren okullarımızın eğitim yöneticilerini, öğretmen ve öğrencilerini kutluyor, başarılı çalışmalarının artarak devam etmesini diliyoruz.

 

   BİRİNCİLİK ÖDÜLLERİ

S.N.

Kategori Adı

Okul/Kurum Adı

1

En Başarılı Okul/Kurum

Ayvalık/15 Eylül Ortaokulu                           

2

En İyi Eğitim Ortamı

Bandırma Anadolu Lisesi

3

En İyi Sosyal, Sanatsal ve Sportif Faaliyetler

Kepsut/125.Yıl YBO

4

En Hijyenik Okul/Kurum

Balıkesir Özel Eğitim Uygulama Merkezi

5

En Teknolojik Okul/Kurum

Ayvalık/Atatürk Anadolu Lisesi                              

 

İKİNCİLİK ÖDÜLLERİ

S.N.

Kategori Adı

Okul/Kurum Adı 

1

En Başarılı Okul/Kurum

Karesi/Zafer İlkokulu                                  

En İyi Eğitim Ortamı

Bigadiç/Işıklar İlkokulu 

En İyi Sosyal, Sanatsal ve Sportif Faaliyetler

Karesi Halk Eğitim Merkezi 

En Hijyenik Okul/Kurum

Erdek/Reşit Mazhar Ertüzün Anaokulu 

En Teknolojik Okul/Kurum

Kepsut/Mahmudiye İlkokulu                                  

 

 

 

 

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLLERİ

S.N.

Kategori Adı 

Okul/Kurum Adı

1

En Başarılı Okul/Kurum

Altıeylül/Kadriye Kemal Gürel Güzel Sanatlar Lisesi

En İyi Eğitim Ortamı

Karesi/Albay Tayyar Nuran Oğuz İlkokulu

En İyi Sosyal, Sanatsal ve Sportif Faaliyetler

Karesi/Naciye Kabakçı Anaokulu

En Hijyenik Okul/Kurum

Sındırgı/Düvertepe YBO

En Teknolojik Okul/Kurum

Altıeylül/Fevzi Çakmak İlkokulu

 

 

 

19-02-2016  19-02-2016

19-02-2016  19-02-2016

19-02-2016  19-02-2016

19-02-2016  19-02-2016

19-02-2016  19-02-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.