BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Aylık 25 TL İle Bir Çocuk Okul Öncesinde” Toplantısı Yapıldı

     “Aylık 25 TL ile Bir Çocuk Okul Öncesinde” kampanyası kapsamında bağışta bulunulan okulların okul müdürleri ile toplantı yapıldı.
“Aylık 25 TL İle Bir Çocuk Okul Öncesinde” Toplantısı Yapıldı

    Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile UNICEF arasında çocukların erken çocukluk eğitimi hizmetlerinden faydalanması ve bu sürecin sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla 2015-2016 eğitim öğretim yılında “Aylık 25 TL ile Bir Çocuk Okul Öncesinde” kampanyası kapsamında belirlenmiş olan ilimiz Altıeylül, Dursunbey, Edremit, İvrindi ve Savaştepe ilçelerimizde yer alan 24 okula doğrudan bağış desteğinde bulunuldu.

     “Aylık 25 TL ile Bir Çocuk Okul Öncesinde” kampanyası kapsamında bağışta bulunulan okulların okul müdürleri ile kampanyanın amacı ve bağışların ne yönde kullanılması gerektiği konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda bir toplantı gerçekleştirildi.

      Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık ve kampanya kapsamında belirlenen okulların müdürleri katıldı.

      İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz konuşmalarında kampanyanın asıl amacının dezavantajlı bölgelerde yaşayan ve maddi yoksunluklar sebebiyle okul öncesi eğitimden mahrum kalan çocukların eğitime dahil edilerek okul öncesi eğitimde okullaşma oranının arttırılması olduğunu vurguladı. Her öğrencinin kıymetli olduğunu ifade ederek eğitim yöneticiliğinin ve öğretmenliğin sevgi odaklı olursa okullarımızda başarının sağlanacağını sözlerine ekledi.

     Okul müdürlerinin kampanya ile ilgili sorularının cevaplandırılması ile devam eden toplantıda, kampanya kapsamında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık,  okullara bağışlanan paraların harcanması noktasında göz önüne alınması gereken en önemli şeyin yalnızca çocukların ihtiyaçları olduğuna dikkat çekerek kampanyanın asıl çıkış noktasının Soma’daki maden faciasında hayatını kaybeden işçi çocuklarına yönelik olduğunu buradan yola çıkılarak da özellikle sosyoekonomik düzeyi düşük bölgelerde yaşayan okul öncesi dönem çocuklarının eğitim ihtiyacının karşılanmasının amaçlandığını ifade etti.       

 

29-02-2016  29-02-2016

29-02-2016  29-02-2016

                                               

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.