BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

     Milli Eğitim Bakanlığının ilk defa 2016 yılı Şubat döneminde uygulamaya başladığı Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında Balıkesir Altıeylül Hüma Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde adaylık sürecini geçirecek öğretmenlerle İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz bir araya geldi.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

     Balıkesir Altıeylül Hüma Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü odasında gerçekleşen ziyarette İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, Okul Müdürü Gülten Küçük ile aday öğretmenler yer aldı.

MİLLİ EĞİTİM CAMİASI SİZİNLE BİRLİKTE YENİ BİR GÜÇ, YENİ BİR HEYECAN KAZANDI

     İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, aday öğretmenlere yeni görevlerinin hayırlı olması dileklerinde bulundu. Milli Eğitim Bakanlığının ilk kez başlatmış olduğu bu uygulama ile birlikte aday öğretmenlerin performansının artacağını ifade etti. Ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde eğitimin son derece önemli olduğunu belirterek bu uygulamayla birlikte danışman öğretmenlerin aday öğretmenlere, öğretmenlik mesleği ile ilgili her türlü alan tecrübesini aktaracağını dile getirdi.

     Öğretmenlik mesleğinin öneminden övgülerle söz eden İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, bu güne kadar görev yaptığı yerlerde karşılaştığı öğretmen ve öğrenci başarılarından bahsetti. Aday öğretmenlerimizin Bakanlığımızın ilk olarak uygulamaya koyduğu bu süreç sayesinde donanımlı olarak gidecekleri kurumlarda başarılı olacaklarına inandığını ifade ederek “Öğretmenlik hassas bir meslektir. Milli Eğitim camiası sizinle birlikte yeni bir güç, yeni bir heyecan kazandı. Mesleğinizi severek yaptığınız sürece öğretmenin eğitemediği hiçbir öğrenci yoktur. Eylül ayına kadar devam edecek programları dikkatle takip etmeniz sizlere olumlu katkı sağlayacaktır.” dedi.

     Daha sonra aday öğretmenlerle tanışarak atandığı okullar ve öğretmenlik mesleği ile ilgili süre sohbet etti.

    Altıeylül Hüma Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Gülten Küçük de aday öğretmenlerimize her konuda yardımcı olmaktan mutlu olacaklarını ifade ederek öğrenciler de yaklaşımın çok önemli olduğunu dile getirdi. Günümüz gençliğinin zekasının iyi yönde değerlendirilmesi gerektiğini onun için de okulda başlattıkları değerler eğitimi ile geleceğin annelerine iyi bir eğitim vermeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

     İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz’in aday öğretmenlerimize başarılar dilemesinin ardından ziyaret sona erdi.

 

02-03-2016  02-03-2016

02-03-2016  02-03-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.