BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerin Yetirilmesi Süreci İle İlgili Eğitim Yöneticileri Bilgilendirildi

     Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2016 yılı Şubat döneminde ataması yapılan aday öğretmenlerin yetirilme süreci ile ilgili İlimiz hizmet içi eğitim biriminden sorumlu şube müdürleri ve eğitim yöneticilerine yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Aday Öğretmenlerin Yetirilmesi Süreci İle İlgili Eğitim Yöneticileri Bilgilendirildi

     Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından ilk defa 2016 yılı Şubat döneminde uygulamaya başlanan Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında aday öğretmenlerin yetirilmesi süreci hakkında İlimiz hizmet içi eğitim biriminden sorumlu şube müdürleri ve eğitim yöneticilerine yönelik Bandırma ve Edremit ilçelerimiz ile eş zamanlı olarak Altıeylül Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

    2016 yılı Şubat döneminde İlimize atanan 395 öğretmenin öğretmenlik mesleğine adaptasyonu ve iyi yetiştirilmelerini sağlamak adına iki oturum halinde gerçekleştirilecek toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, daire amirleri, hizmet içi eğitim biriminden sorumlu şube müdürleri ile eğitim yöneticileri katıldı.

      Bilgilendirme toplantısı saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

GÖNÜLLÜLÜK ESASINA DAYALI BU PROJEDE EN ETKİLİ ŞEKİLDE YER ALMALISINIZ

     İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizde ilk defa gerçekleştirilen bu sürecin yeni bir süreç olduğunu belirterek başladığı konuşmalarında, “Milli Eğitim Bakanlığımızın ortaya koymuş olduğu, ülke genelinde yaklaşık 30 bin öğretmeni kapsayan, son derece hassas çalışma neticesinde uygulamaya konulan ve mutlu sonuçlarla karşılaşacağımız bu proje ile ilimize atanan 395 öğretmenin yetiştirilmesi konusunda bizlere düşen sorumlulukları paylaşmak için bu toplantıya gerek duyduk.” sözlerine yer verdi.

     İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz aday öğretmenlerimizin yetiştirilmesi konusunda yeterli bilgiye sahip olduğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, bu uygulamanın ülkemizde ve dolayısıyla ilimizde ilk defa gerçekleştirildiğine işaret ederek aday öğretmenlerimizin yetiştirilmesi sürecinde tüm ilçemizin hizmet içi biriminden sorumlu şube müdürleri ile okullarımızın eğitim yöneticileri ve danışman öğretmenlerin gönüllülük esasına dayalı olan bu projede en etkili şekilde görev almaları gerektiğini sözlerine ekledi.

    Eylül ayına kadar eğitimlerin devam edeceğini, bu uygulamanın öğretmenlerin daha donanımlı olması açısından oldukça önemli olduğuna değinerek aday öğretmenlerin her zaman danışman öğretmenler eşliğinde derse gireceğini, okul içi ve okul dışı faaliyetlere, seminerlere katılarak, film izleyip  kitap okuyarak, şehrimizin tarihi mekanlarını gezerek ve şehrimizin tarihsel, kültürel, coğrafi özelliklerini tanıyarak, müzeleri, kütüphaneleri ziyaret ederek bu mekanları eğitim amaçlı nasıl kullanabileceğini araştıracaklarını ve yaptığı her çalışmayı belgelendirileceklerini ifade etti. Eylül ayında tamamlanacak program neticesinde kendi görev yapacakları illere gidecek olan aday öğretmenlerimizin her konuda donanımlı olarak kendi sınıflarında derslere gireceklerini vurguladı.

    Bilgilendirme toplantısı, Milli Eğitim Bakanlığının değişik tarihlerde düzenlenen seminerlere katılan Balıkesir Altıeylül Burhan Erdayı İlkokulu Müdürü Mahmut Osta’nın sunumuyla devam etti.

    

 

04-03-2016  04-03-2016

04-03-2016  04-03-2016

04-03-2016  04-03-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.