BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı

 Millî Eğitim Bakanlığımızca bu yıl şubat ayı içerisinde 30 bin öğretmenin ataması yapıldıktan sonra bu yıl ilk kez uygulamaya konulan “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” için Balıkesir Karesi ilçesinde göreve başlayan 97 aday öğretmene, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tanışma kahvaltısı düzenlendi.
Aday Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı

     Altıeylül Yeni Öğretmenevi’nde 16 Mart 2016 Çarşamba günü gerçekleştirilen tanışma kahvaltısına Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Keskin, daire amirleri, Karesi İlçesi’nde göreve başlayan ve 6 ay boyunca eğitim görecek olan 97 aday öğretmen katıldı.

    İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz konuşmalarında, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’nın ülkemizde ilk defa uygulanacak olan ve üzerinde çok ciddi çalışılmış bu projeyi çok önemsediğini, projenin tüm aşamalarında büyük destek veren Sayın Valimize teşekkürü bir borç bildiğini belirterek her bir ilçemizde de atanan arkadaşlarımıza bu tür çalışmaların ve toplantıların yapıldığını dile getirdi. “Milli Eğitim Bakanlığımızın Şubat 2016 atama sürecinde ilimize yetiştirilmek üzere atanan 395 öğretmenimizden 97 öğretmenimiz Karesi ilçemize atandı.  Bu arkadaşlarımız eylül ayına kadarki süreç içinde Milli Eğitim Bakanlığımızın belirlemiş olduğu program çerçevesinde ciddi bir eğitimden geçecektir. Karesi ilçemizin bugün böyle bir toplantıya ev sahipliği yapması nedeniyle Karesi ilçemiz Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve katkıda bulunan değerli meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

   “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu konuda çok dikkatli ve gayretli olmalıyız. Balıkesir’e atanan aday öğretmenlerimiz altı ay sonra atandıkları yerlere gideceklerdir. Aday öğretmenlerimizden isteğim, sıkıntıya düştüğünüz her konuda önce okul müdürlerine sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapmanızı öneririm. Bizler her konuda sizlere destek olmaya hazırız.” sözlerinin ardından başarı dilekleriyle konuşmalarını tamamladı.

    Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, “Kuşkusuz çocuklarımız bu ülkenin geleceğini oluşturacak. Çocuklarımızı yetiştirirken gördüklerini hayata yansıtan, okuduğunu çeşitli açılardan değerlendiren, özümseyen, araştırma yeteneği, yüksek olaylara farklı yönlerden bakabilen donanımlı, milli ve manevi değerlerine bağlı insanlar olarak yetiştirilmesi ülkemiz açısından önem arz etmektedir. Sizlere yeni görevinizde başarılar diliyorum.” sözlerine yer verdi.

BİZLER ÖĞRETMENLERİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

     Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, “Türkiye’nin en güzel illerinden bir tanesi olan Balıkesir’de staj görüyorsunuz. Bizler öğretmenleri çok önemsiyoruz. ‘Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci’ni sadece staj eğitim programı olarak görmemeli, bilgilerinizi artırma olarak da görmelisiniz. Bundan sonraki süreç bilgi ve alan uygulayıcı olmanızı sağlayacaktır. İnsanlarla iletişimi ve mevzuatı tanıyacaksınız. Değerli yöneticilerimizin hazırladığı programı uygulayacaksınız. Burada bulunduğunuz her süre içinde bilmek, bildirmek ve öğrenmek istediğiniz ne varsa sizlere yardımcı olacağız. Bu staj döneminizin, buradaki ve bundan sonraki sürecin hayırlı olmasını diliyor, görevinizde başarılar diliyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

    Balıkesir Karesi ilçesinde göreve başlayan aday öğretmenlere, “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci”nde Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen tanışma kahvaltısı, fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

16-03-2016  16-03-2016

16-03-2016  16-03-2016

16-03-2016  16-03-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.