BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kur´an´ın Genç Muhafızları" Hafızlık Yarışması İl Finali

   Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen "Kur´an´ın Genç Muhafızları" Hafızlık Yarışması İl Finali Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleştirildi.


    "Kur´an´ın Genç Muhafızları" Hafızlık Yarışması İl Finaline İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Cengiz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Haydar Aydın, Turhan Demirtaş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ferhan Şahin, Karesi Müftüsü Fahri Sağlık, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

     Program, Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mehmet Babayiğit’in Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

     Programda İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, konuşmalarında “Cenab-ı Hak hafızlarımızın sayısını artırsın. Bu gök kubbeden ezanı dindirmesin ve bayrağımızı indirmesin. Bu yarışmada görev alan ilgili ve yetkili arkadaşlarımızın hepsine İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına teşekkür ederim.” sözlerine yer verdi.

     Karesi Müftüsü Fahri Sağlık, İl Vaizi Kadir Güler, Din Eğitimi Uzmanı İbrahim Erkekoğlu, Dursunbey AİHL meslek  dersleri öğretmeni Bekir Fent, Bandırma AİHL meslek dersleri öğretmeni Halil Orhan’ın jüri üyeliğini yaptığı ve Bandırma AİHL, Gönen AİHL, İvrindi AİHL, Dursunbey AİHL ve Balıkesir AİHL’den hafız öğrencilerin katıldığı yarışmayı çok sayıda veli ve öğrenci izledi.

     Balıkesir AİHL öğrencisi Hamza Yağız - BİRİNCİ

     Gönen AİHL öğrencisi Hasan Sayar– İKİNCİ

     Dursunbey AİHL öğrencisi Ramazan Aslanbey – ÜÇÜNCÜ

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

      "Kur´an´ın Genç Muhafızları" Hafızlık Yarışması İl Finali sonucunda dereceye giren öğrenciler, değişik hediyelerle ödüllendirildi.

     Programın ardından Balıkesir AİHL mezunlarından Hasan Aycın´ın "Çizgilerle 40 Hadis" sergisi gezildi.

       Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 15 Mart 2016 tarihinde Balıkesir AİHL’de düzenlenen "Kur´an´ın Genç Muhafızları" hafızlık yarışmasında dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor ve Bölge yarışmasında başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.       

 

 

17-03-2016  17-03-2016

17-03-2016  17-03-2016

17-03-2016  17-03-2016

17-03-2016  17-03-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.