BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz´in 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101.Yıl Dönümü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz´in 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101.Yıl Dönümü Mesajı

     Tarihin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi, vatan müdafaasını her şeyin üstünde tutan Anadolu’nun kahraman halkının hem azmiyle hem de kendisini sevk ve idare eden örnek komutanlarıyla ismini tarihe altın harflerle yazdıran, milletin bağımsızlığı, onuru ve vatanı uğruna hiçbir fedakarlıktan çekinmediğini gözler önüne seren şanlı bir zaferdir.

    ´Çanakkale geçilmez´ dedirten ecdadımızdan bizlere emanet edilmiş olan bu aziz vatanı, koruma ve yüceltme konusunda ülkemizin her bir ferdi aynı inanç ve sorumluğu benliğinde taşımaktadır.

     Türk harp tarihinin en müstesna zaferlerinden biri olan, birlik, beraberlik ve kardeşlikten ödün vermeme konusundaki kararlılığın göstergesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümünü kutluyor,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve özlemle yâd ediyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

 

                                                                          Ahmet CENGİZ

                                                                          İl Milli Eğitim Müdür Vekili

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.