BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül İlçesi Aday Öğretmenleriyle Tanışma Toplantısı

    Millî Eğitim Bakanlığımızca bu yıl şubat ayı içerisinde 30 bin öğretmenin ataması yapıldıktan sonra ilk kez uygulamaya konulan “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” için Balıkesir Altıeylül ilçesinde göreve başlayan 93 aday öğretmene tanışma toplantısı düzenlendi.
Altıeylül İlçesi Aday Öğretmenleriyle Tanışma Toplantısı

      Aday öğretmenlerin Kaymakamlık Teşkilatını Tanıma ve Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale ve Yazı İşleri Müdürü Hatice Boz´un tecrübelerinden istifade etmeleri amacıyla Altıeylül Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 22 Mart 2016 Salı günü gerçekleştirilen tanışma toplantısına, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, daire amirleri, Altıeylül İlçesi’nde göreve başlayan ve 6 ay boyunca eğitim görecek olan 93 aday öğretmen katıldı.

      İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’nın ülkemizde ilk defa uygulanacak olan ve üzerinde ciddi çalışılmış bu projeyi çok önemsediğini belirterek başladığı konuşmalarında, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü camiası olarak bu konuda gereken hassasiyeti göstermenin gerekliliğini vurguladı. Altıeylül ilçesinin böyle bir toplantıya ev sahipliği yapması nedeniyle Altıeylül ilçesi Kaymakamı, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü ve katkıda bulunan değerli eğitim camiasına teşekkür etti.

     İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz sözlerini şöyle sürdürdü: “Balıkesir iline atanan 395 öğretmenimizden 93’ü Altıeylül ilçemize atanmıştır. Siz aday öğretmen arkadaşlarımız, eylül ayına kadar Milli Eğitim Bakanlığımızın belirlemiş olduğu program çerçevesinde ciddi bir eğitimden geçecek ve bu altı ayın sonunda atandıkları yerlere donanımlı olarak gideceksiniz. Okul yönetiminiz, danışman öğretmeniniz, öğretmen arkadaşlarınızla uyumlu bir şekilde ve dayanışma halinde uygulayacağınız  hazırlayıcı müfredat programını  başarıyla tamamlayacağınıza inanıyorum. Mesleğe adım attığınız ilk andan itibaren her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. yeni mesleğinizle ilgili tereddüde düştüğünüz her konuda önce okul müdürlerinizle sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde olmanızı öneriyorum. Bizler İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak elimizden gelen her türlü desteği sizlere sağlamaya hazırız.” sözlerinin ardından aday öğretmenlere yeni görevlerinin hayırlı uğurlu olması dilekleriyle konuşmalarını tamamladı. 

MESLEĞİNİZİ SEVİN EN ÖNEMLİSİ İNSANLARI SEVİN

     Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale konuşmalarına, Altıeylül ilçesinin ilçe olma süreci hakkında bilgi vermesi ve kaymakamlık yaptığı süre içindeki tecrübelerine yer vererek başladı. Aday öğretmenlerin mesleklerini sevmelerini, en önemlisi görev yapacakları yörenin insanlarını sevmelerini belirterek sürdüğü konuşmalarında üniversitede edindikleri bilgileri derslerde öğrencilerine aktarırken milli ve manevi değerlerimizi de aktarmayı ihmal etmemeleri gerektiğine değindi. Aday öğretmenlerimizin Reşat Nuri Güntekin’in ‘Çalıkuşu’ romanındaki ‘Feride’ karakteri gibi her konuda öğrencilerine ve velilerine örnek olmaları gerektiğini sözlerine ekledi.  Öğretmenlerimizin ülkemiz için önemli bir yere sahip olduğuna vurgu yapan Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, aday öğretmenlerimize yeni görevlerinde başarılar dileyerek konuşmalarını tamamladı.

     Balıkesir Altıeylül ilçesinde göreve başlayan 93 aday öğretmenlere, “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci”nde Kaymakamlık Teşkilatını Tanıma ve Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale ve Yazı İşleri Müdürü Hatice Boz´un tecrübelerinden istifade etmeleri amacıyla gerçekleştirilen paylaşım toplantı iyi dilek ve temennilerin ardından  sona erdi.

 

24-03-2016  24-03-2016

24-03-2016  24-03-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.