BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Hizmeti Seminerleri Başladı

     Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin kaliteli eğitim alabilmelerine yönelik olarak hazırlanan "Özel Eğitim Hizmetleri Seminerleri" başladı.  
Özel Eğitim Hizmeti Seminerleri Başladı

    81 ilde eş zamanlı olarak 1 Nisan 2016 - 31 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak olan ve Balıkesir Altıeylül ve Karesi ilçesindeki 170 okul müdürlerine yönelik olarak bugün başlayan “Özel Eğitim Hizmetleri Seminerleri” ilk eğitimine İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uras, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Güleç ve Fahri Acar’ın katılımıyla Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

ÇOCUKLARIMIZI, SAĞLIKLI, MUTLU, HUZURLU BİRER BİREY OLARAK TOPLUMA KAZANDIRMALIYIZ

    İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz konuşmalarında, “Milli Eğitim Bakanlığımız, bünyesinde yer alan öğrencilerin tamamını eğitim sürecine dahil ederek eğitim sürecinin dışında hiçbir öğrencinin olmadığı bir anlayışla ciddi anlamda çalışmalar yapmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığımız, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim süreci ile ilgili sorunları ve çözüm yollarını ortaya koyan bir anlayışla bu semineri başlatmıştır. Umarım ve dilerim ki bugün 81 il ile eş zamanlı olarak ilimizde de ilk olarak Karesi ve Altıeylül ilçesinde görev alan çok kıymetli okul müdürlerimizle başlayan bu süreç, önümüzdeki günlerde diğer ilçelerimizdeki müdür, müdür yardımcıları ile devam edecek ve ilimizdeki öğretmenlerin de tümünü kapsayacak şekilde 31 Mayıs itibari ile bu eğitim süreci sona erecektir.

      Eğitim kurumlarımızda özel eğitime ihtiyacı olmayan İlkokul, ortaokul ve liseye devam eden öğrencilerimizin yanında şu anda il genelinde yaklaşık %2 civarında özel eğitime ihtiyacı olan öğrenci grubumuz var ve ciddi anlamda özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin velileri tarafından bakanlığımıza iletilen talepler söz konusu. Bu konuda hepimize büyük sorumluluk düşmekte.

         Milli Eğitim Bakanlığımın ortaya koyduğu bu seminer, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimizle karşı karşıya kaldığımızda veya velilerimizden, öğrencilerimizden ya da toplumun farklı kesimlerinden talepler geldiğinde ‘Ne yapabiliriz?’, ‘Neler yapmalıyız?’ sorularının cevabını içerecektir. Çocuklarımızı, sağlıklı, mutlu, huzurlu birer birey olarak topluma kazandırmak için her türlü sorumluluğu yerine getirmek zorundayız. Bu çok hassas ve özel konuda duyarlılıklarımızı artırmak ve kendimizi geliştirmek adına yararlı olacak olan bu seminerin ilimize, ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” sözlerine yer verdi.

     Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda görev yapan tüm yönetici ve öğretmenlere yönelik olarak özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitimi konusunda bilgi ve farkındalığın artırılması, eğitime erişimlerinin desteklenmesi, Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı tüm eğitim kurumlarına bir öz değerlendirme imkanı sunulması, konuyla ilgili beşeri altyapının güçlendirilmesi ve özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin sunulan eğitim hizmetlerinden en üst düzeyde yararlanabilmelerinin sağlanabilmesi amacıyla hazırlanan "Özel Eğitim Hizmetleri Seminerleri"  81 ilde eş zamanlı olarak 1 Nisan 2016 itibarıyla başlamış olup 31 Mayıs 2016 tarihinde sona erecektir.

 

04-04-2016  04-04-2016

04-04-2016  04-04-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.