BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Havran Sıdıka Ürütürk Eğmir İlkokulu Törenle Açıldı

     Balıkesir´in Havran ilçesi Eğmir Mahallesinde Hayırsever Sıdıka Ürütürk tarafından yaptırılan Havran Sıdıka Ürütürk Eğmir İlköğretim Okulu Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’ın katılımıyla törenle açıldı.
Havran Sıdıka Ürütürk Eğmir İlkokulu Törenle Açıldı

     Balıkesir´in Havran ilçesi Eğmir Mahallesinde Hayırsever Sıdıka Ürütürk tarafından yaptırılan Havran Sıdıka Ürütürk Eğmir İlköğretim Okulu açılışına Vali Mustafa Yaman, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Ömer Arık, Havran Kaymakamı Yasin Öztürk, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Havran Belediye Başkan Vekili Turgay Kılıç, İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, daire amirleri, hayırsever Sıdıka Ürütürk, öğretmen, öğrenci, veli ve mahalle halkı katıldı.

    Havran Sıdıka Ürütürk Eğmir İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen açılış programı saygı duruşunun ardından istiklal Marşının okunması ile başladı.

     Konuşma sırasına duygu dolu anlar yaşayan hayırseverimiz Sıdıka Ürütürk, 83 yaşımda olduğunu, maddi imkansızlıklar dolayısıyla ve annesini küçük yaşta kaybettiği için çok istemesine rağmen ilkokuldan sonra okuyamadığını belirtti. Eğmir Mahallesine okul yaptırmak için 2015 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuruda bulunduğunu, 2016 yılında okulun tamamlandığını ve  2015-2016 eğitim öğretim döneminin ikinci döneminde eğitime açıldığı için mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

     Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, öğretim seviyesinin bir toplumun gelişmişlik seviyesinin en iyi göstergesi olduğunu, bu gerçeği kabul etmeden hiçbir meselenin anlaşılmasının mümkün olmayacağını belirtti. Çağımızın şartlarına göre biçim almış, inanç ahlak ve kültürel değerler sisteminden beslenmiş, gücünü dünden ama heyecanını yarınlardan alan yeni Türkiye yolunda ilerleyen bir eğitim sistemi oluşturacaklarını sözlerine ekledi.

     Havran Sıdıka Ürütürk Eğmir İlköğretim Okulu açılış töreni kurdele kesiminin ardından sınıfların gezilmesiyle sona erdi.

 

14-04-2016  14-04-2016

14-04-2016  14-04-2016

14-04-2016  14-04-2016

14-04-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.