BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

         Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yıl dönümünü, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, çocuklara armağan ettiği,  1979 tarihinde de UNESCO tarafından “Çocuk Yılı” ilan edilmesiyle tek ve evrensel olma özelliği taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nıkutluyorum.  
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

     Sevgili Çocuklar,

     

     Mustafa Kemal Atatürk, Ulusal Egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gün olan 23 Nisan 1920 tarihini bir bayram olarak kabul ederek, çocuklara armağan etmiştir.  Türk çocukları da her yıl bu mutlu günlerini tüm dünya çocuklarıyla paylaşmakta ve dünyaya sevgi, barış ve iyilik mesajı vermektedirler.

     Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın,  en iyi şartlar altında ve güven içerisinde kaliteli bir eğitim alarak kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, milli ve manevi değerlerine bağlı, çalışkan insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir. Türkiye Cumhuriyeti “Bugünün küçükleri, yarının büyükleri.” olan çok kıymetli çocuklar sayenizde yükselecek ve ilerleyecektir.

     Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. Yılını, varlıklarıyla hayatımıza neşe ve sevgi katan çocuklarımız ile tüm dünya çocuklarının “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nı  en kalbi duygularla kutluyor, bu anlamlı günde, Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, minnet ve rahmetle anıyorum. 

 

                                                                                                          22.04.2016

                                                                                                         Ahmet Cengiz

                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdür V.

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.