BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’den 2 Dönem Merkezi Ortak Sınavı Mesajı

     İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, 27-28 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında 8. Sınıf öğrencilerine yönelik “2. Dönem Merkezi Ortak Sınavı” öncesinde, sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.   
İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’den 2 Dönem Merkezi Ortak Sınavı Mesajı

    İlimizde 20 ilçe ile birlikte 237 okulumuzda 13.626 öğrencinin katılacağı 8. Sınıf öğrencilerine yönelik “2. Dönem Merkezi Ortak Sınavı” 27 Nisan 2016 Çarşamba ve 28 Nisan 2016 Perşembe günü saat 09.00’da gerçekleştirilecektir. 

     Sevgili Öğrenciler,

   Hedeflerinize ulaşmanız yolunda gerçekleştirilen “2. Dönem Merkezi Ortak Sınavı” ilk okula başladığınız günden bu yana öğrendikleriniz bilgi birikiminize dayalı olarak anlama, yorum yapma, zamanı iyi değerlendirme, dikkat ve yeterliliklerinizi birlikte ölçmeyi hedeflemektedir. Kendinize güvenin. Bu sınav sürecinden başarıyla çıkacağınıza inancımız tamdır. Sizinle gurur duyuyor ve geleceğimize güvenle bakıyoruz. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bütün gayretimiz sizlerin iyi bir eğitim almanız, sağlam karakterde donamlı bireyler olarak geleceğe hazırlayıp vatanımıza ve milletimize faydalı bireyler olmanızı sağlamaktır.

     Değerli Veliler,

     Hiçbir şey kıymetli çocuklarımızdan değerli değildir. Çocukların anne ve babasının sevgisini hissederek mutlu ve güvenli bir ortamda büyümesi hayattaki başarılarına büyük katkı sağlayacaktır. Bu sınav döneminde çocuğunuzun kendisine güvenmesini ve başarabileceğine inanmasını sağlamalısınız.

     Saygıdeğer Öğretmenlerimiz,

   Öğretmenin etkin olmadığı bir eğitim sisteminin başarılı olması düşünülemez. Sevgiyle, sabırla, inançla, özveriyle öğretmenlik mesleğini yerine getirerek öğrencilerimizi yetiştiren istikbalimizin mimarı siz saygıdeğer öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

   İlimizde yapılacak olan “2. Dönem Merkezi Ortak Sınavı” nın başarılı, huzurlu ve güven içinde geçeceğine inanıyor, öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.

 

                                                                                                                                 26.04.2016

 

 

                                                                                                                                 Ahmet Cengiz

                                                                                                                            İl Milli Eğitim Müdür V.

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.