BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’den Öğrencilere Moral

      Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik “2. Dönem Merkezi Ortak Sınavı”nda İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, öğrencilere moral verdi, velilerle bir süre sohbet etti.
İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’den Öğrencilere Moral

     27-28 Nisan 2016 tarihlerinde 8. Sınıf öğrencilerine yönelik Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında öğrencilerin kendi okullarında girdiği ve 2 gün süren ve her iki gün de saat 09.00’da başlayıp 12.00’da sona eren “2. Dönem Merkezi Ortak Sınavı”nın 1. gününde Türkçe, Matematik ve Din kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavları yapıldı. 2. gün ise Fen ve Teknoloji, TC inkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil sınavları yapıldı. Her iki günde 3’er dersten ortak sınav olan öğrenciler, her ders için 40 dakika ter döktü. 20’şer soruluk sınav aralarında ise 30 dakika dinlenme arası verildi.  

      İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz,  “2. Dönem Merkezi Ortak Sınavı”nın 1. gününde Altıeylül Mehmetçik Ortaokulu’nu, 2. gün ise Altıeylül Ortaokulu ve Karesi Çiğdem Batubey Ortaokulu’nu Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay ile birlikte ziyaret ederek okul müdürleri ve bina başkanlarından sınav hakkında herhangi bir aksaklık olup olmadığı hakkında bilgi aldı.

ÖĞRENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

     Sınav aralarında öğrenciler ile sohbet eden İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz,   sınav stresi yaşayan öğrencilere, belirledikleri hedef doğrultusunda yılmadan çalışmaları gerektiğini, bu sınav sürecinden de başarıyla çıkacaklarına inancının tam olduğunu ve kendileriyle gurur duyduklarını belirtti. Öğrencilere her zaman, her konuda yanlarında olduklarını ifade ederek üstün başarılar diledi.

HİÇBİR ŞEY ÇOCUKLARIMIZDAN DAHA DEĞERLİ DEĞİLDİR

   Velilerle de sınav süreci hakkında bir süre görüşen İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, hiçbir şeyin çocuklarımızdan daha değerli olmadığını belirtti. Öğrencilerimize daha sağlıklı ve kaliteli bir eğitim vererek yarınlara hazırlamak için çalıştıklarını vurgulayarak bu sınav döneminde de çocuklarımıza hep birlikte vereceğimiz güven duygusunun başarılarına büyük katkılar sağlayacağını ifade etti.

     Ziyaret esnasında öğrenciler ve veliler, 8. Sınıf öğrencilerine yönelik Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında gerçekleştirilmekte olan “Merkezi Ortak Sınavı”na öğrencilerin kendi okullarında girmesi, 2 gün sürmesi, 30 dakika dinlenme arası verilmesinin yararlı olduğunu ve sınav sürecine pozitif katkı sağladığını belirterek bu durumdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

28-04-2016  28-04-2016

28-04-2016  28-04-2016

28-04-2016  28-04-2016

28-04-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.