BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Burhaniye’de "Beyaz Bayrak" Sertifika Töreni

  Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Beyaz Bayrak" projesi kapsamında Burhaniye’de sertifika almaya hak kazanan okullar ödüllendirildi.
Burhaniye’de

     05 Mayıs 2016 Perşembe günü Burhaniye Reha Yurdakul Salonu’nda düzenlenen törene İvrindi Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır,   Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Biriminden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Solak, Burhaniye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

     Program saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

ÖĞRENCİLERİMİZİN, VELİLERİMİZİN MUTLULUĞU BİZİM MUTLULUĞUMUZDUR

     İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyareti ve kurum personeli ile sohbetinin ardından gerçekleşen ve “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” sloganıyla yürümekte olan "Beyaz Bayrak" projesi sertifika töreninin açılış konuşmasında, “Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından öğrencilerimizin sağlıklı birer birey olarak hayata hazırlanması için başlatılan ve yapılan değerlendirmeler sonucunda ilçemizde 10 okulumuz ‘Beyaz Bayrak’ almayı hak etmiştir. 2015-2016 eğitim öğretim yılı sonuna kadar diğer ilçelerimizde de programlar düzenleyeceğiz. Öğrencilerimizin, velilerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur.

     Milli Eğitim Bakanlığımız öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda ülkemizin geleceğine imza atacak ve topluma artı değer katacak mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için projeler üretip kendisini sürekli yenileyerek gece gündüz çalışmaktadır.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, öğrencilerimizi geleceğe hazırlama noktasında var gücümüzle gayret göstermekteyiz. Bu anlamda İlimizde “Beyaz Bayrak” uygulaması çerçevesinde her geçen gün güzel örnekler görmekten memnuniyetimizi belirtir, bu projeye katkı sağlayan tüm okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize teşekkür ederim.” sözlerine yer verdi.

BU ÖZENDİRİCİ ÇALIŞMANIN ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUM

     Burhaniye İlçe Kaymakamı Hüseyin Öner, “Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının iş birliği ile yürütülen, temizlik ve hijyen konusunda iyi eğitim almış bilinçli, sağlıklı, güzel bir nesil yetişmesini hedefleyerek onlara sorumluluklar yükleyen bu önemli projenin hayat bulmasında en başta okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere, sorumluluk bilinciyle okullarını temiz tutan öğrencilerimize emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu özendirici çalışmanın örnek olmasını diliyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

  BALIKESİR İLİ BURHANİYE İLÇESİNDE 10 OKUL BEYAZ BAYRAK ALMAYA HAK KAZANDI

   03.08.2006 tarihinde Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Beyaz Bayrak” projesi kapsamında, yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi ile çocuklarımızın eğitildiği okullarımızın temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi ve bu konuda gayret gösteren okullarımızın “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” ile ödüllendirilmesi amacıyla 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında Burhaniye İlçemizde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan 10 okula “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika”ları verildi.

  2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Burhaniye İlçemizde “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” almaya hak kazanan okullarımız:

Hacı Mehmet Fevzi Köylü Anadolu İmam Hatip Lisesi,

Şarköy İlk/Ortaokulu,

Hürriyet Ortaokulu,

Nadir Tolun İlkokulu,

Sekizeylül İlkokulu,

Avni Özpolat Anaokulu,

Şehit Yılmaz Kobak İlkokulu,

Burhaniye Mesleki Eğitim Merkezi,

Celal Toraman Anadolu Lisesi,

Müjde Babuşcuoğlu Anaokulu 

  “Beyaz Bayrak” projesi kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda Burhaniye İlçemizde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan 10 okulun müdürlerine sertifikaları Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır ve Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Biriminden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Solak tarafından takdim edildi.

    Avni Özpolat Anaokulu minik öğrencilerinin gösterilerinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle “Beyaz Bayrak” sertifika töreni sona erdi.

 

06-05-2016  06-05-2016

06-05-2016  06-05-2016

06-05-2016  06-05-2016

06-05-2016  06-05-2016

06-05-2016  06-05-2016

06-05-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.