BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Aşamayacağımız Engel Yok

 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Balıkesir’deki okullarımızın özel eğitim sınıflarında eğitim gören tüm öğrencilerimiz adına Karesi 23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokulu görme engelliler sınıfı öğrencileri ile Altıeylül Namık Kemal İlkokulu işitme engelliler sınıfı öğrencileri İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz tarafından sınıflarında ziyaret edildi.
Eğitimde Aşamayacağımız Engel Yok

   10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Biriminden Sorumlu Şube Müdürü Fahri Acar ile birlikte Karesi 23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokulu görme engelliler sınıfı öğrencileri ve Altıeylül Namık Kemal İlkokulu işitme engelliler sınıfı öğrencilerini ziyaret ederek bir süre öğrencilerle sohbet etti. 

EĞİTİMDE AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ENGELİN OLMADIĞININ BİLİNCİNDEYİZ 

   Bir insanın engelli olması onun diğer insanlar gibi yaşamasına ve başarılı olmasına engel olmayacağını dile getiren İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, gelişim özelliği ne olursa olsun herkesin mutlaka kişisel ve bedensel özelliğine uygun, sağlıklı ortamlarda nitelikli eğitim almasının önemini vurgulayarak,  “Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, ilimizde ve ülkemizde engelli bireyler için yapılacak çok şey olduğunun ve eğitimde de aşamayacağımız hiçbir engelin olmadığının bilincindeyiz. Zihnimizde ve kalbimizdeki engelleri kaldırdığımızda toplumda çok büyük mesafe kat etmiş olacağız. Bu yönde engelli çocuklarımızı kendilerine yetebilen topluma faydalı bireyler haline getirmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.” sözlerine yer verdi.

   İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’in Karesi 23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokulu ile Altıeylül Namık Kemal İlkokulu okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerine başarılar dilemesinin ardından ziyaret sona erdi.

 16-05-2016  16-05-2016

16-05-2016  16-05-2016

16-05-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.