BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Boyunca Kitap Oku, Bisikleti Kap” Projesi Ödül Töreni

   Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Altıeylül Belediyesi ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü “Boyunca Kitap Oku, Bisikleti Kap” projesi ödül töreni 17 Mayıs 2016 Salı günü gerçekleştirildi.
“Boyunca Kitap Oku, Bisikleti Kap” Projesi Ödül Töreni

      Altıeylül Asuva Çevre Eğitim Parkı’nda düzenlenen ödül törenine Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, daire amirleri, okul yöneticileri, öğrenci ve veliler katıldı.

 

BİZİ BİZ YAPAN GELENEKLERİ YAŞATMAK İSTİYORUZ

 

     Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu törende, öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, günümüzün hastalığı olan sosyal medya ve bilgisayar başında fazla vakit geçirmelerini engellemek amacıyla kitap okuma projesini hayata geçirdiklerini ifade ederek bizi biz yapan gelenekleri yaşatmak istediklerini sözlerine ekledi.  İnsanları mutlu etmek için çalıştıklarını belirterek öğrencilerimizin ailelerini de çocuklarını kitap okumaya teşvik ettikleri için kutladı.

 

BOYUNCA KİTAP OKUYAN ÖĞRENCİLERİMİZİ KUTLUYORUM

 

     İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz konuşmalarında, “Milli Eğitim Bakanlığımız bünyesinde eğitim ve öğretim yapan öğrencilerimiz için yerel yönetimler ile yaptığımız projeler kapsamında çocuklarımızın iletişim ile sosyal becerilerinin geliştirilmesi, bilgisayar ve televizyon ortamından kurtarılarak sokağa çıkmalarını, oyun oynamalarını hedeflemekteyiz. Bu bağlamda hayata geçirilen ‘Boyunca Kitap Oku, Bisikleti Kap’ projesi ile boyunca kitap okuyarak bisiklet kazanan öğrencilerimizi kutluyor ve başta Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, projenin ülkemize, ilimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerine yer verdi.

 

29 ORTAOKULUMUZDAN 29 ÖĞRENCİMİZE BİSİKLET

 

     Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, okullarımızda çocuklarımıza ve öğrencilerimize kitap okumayı özendirmek ve yaşam tarzı haline getirmek için 15 Ekim 2015 tarihinden itibaren yürütülen proje kapsamında 29 ortaokulumuzdan 29 öğrencimize bisikletlerini takdim ettiklerini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Altıeylül Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde  Altıeylül ilçemizdeki tüm resmi ve özel ortaokulda eğitim gören 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kendilerini ifade etmek, iletişim ve sosyal becerilerinin gelişmesini desteklemek amacıyla düzenlen “Boyunca Kitap Oku, Bisikleti Kap” projesi kapsamında 15 ekim 2015 tarihinden itibaren öğrenciler, okudukları kitaplara dair özet formalarını doldurmuş ve okul idaresinin değerlendirmesi neticesinde en çok kitap okuyan öğrenciler belirlenmiştir.

      En çok kitap okuyan 29 öğrencimize bisikletlerinin takdim edilmesinin ardından Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik ve diğer protokol üyeleri Altıeylül Asuva Çevre Eğitim Parkı etrafında öğrencilerle birlikte bisiklet turu  gerçekleştirildi

 

 

18-05-2016  18-05-2016

18-05-2016  18-05-2016

18-05-2016  18-05-2016

18-05-2016  18-05-2016

18-05-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.