BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir’deki Yabancı Uyruklu Misafirlerimize Türkçe Kursu

    Altıeylül ve Karesi İlçelerimizde ikamet eden yabancı uyruklu misafirlerimize Türkçe kursu düzenlendi.
Balıkesir’deki Yabancı Uyruklu Misafirlerimize Türkçe Kursu

ALTIEYLÜL VE KARESİ İLÇELERİMİZDE TÜRKÇE KURSLARI DEVAM EDİYOR

    Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü  ve İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü arasında Türkiye’deki Yabancı Uyruklu kişilerin uyumunu kolaylaştırmak amacıyla Türkçe Dil Kursları, Uyum Kursları ve Mesleki ve Sosyal becerilerin yükseltilmesine yönelik imzalanmış olan işbirliği protokolü kapsamında Altıeylül ve Karesi İlçelerimizde ikamet eden yabancı uyruklu misafirlerimize,  Altıeylül Halk Eğitimi Merkezi ile Karesi Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türkçe kursları devam ediyor.

   15 Ağustos 2016 tarihinde başlayan ve yoğunlaştırılmış Türkçe öğretiminden oluşan kurslar, okuma-dinleme-yazma-konuşma aktiviteleriyle yabancı uyruklu misafirlerimize eğitim ve öğretim süreci sunmaktadır.

     Türkçe kursların bitiminden sonra gelen diğer talepler değerlendirilerek yeni ve çeşitli kurs planlamaları yeni işbirliği çerçevesinde yapılacaktır.

 

 01-09-2016  01-09-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.