BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İpekböceği” Projesi Protokolü İmzalandı

   “İpekböceği” projesinin 2016-2017 yılında da devamına yönelikprotokol Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalandı.
“İpekböceği” Projesi Protokolü İmzalandı

    2006 yılında “Sizin Gibi Olmam İçin Elimi Tutar mısınız” adıyla faaliyetlerine başlamış olan ve hâlâ başarıyla sürdürülen “İpekböceği” projesinin 2016-2017 yılında da devamına yönelik protokol, Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Satıl, İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker tarafından imzalandı.

İPEKBÖCEĞİ PROJESİ

   2016-2017 yılı planlaması kapsamında gönüllülük esasına dayanan “İpekböceği” projesi, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla öğretmen adaylarımızın staj yaptıkları okullarda etüt, kurs veya bire bir ders vermesini içermektedir.2006 yılında “Sizin Gibi Olmam İçin Elimi Tutar mısınız” adıyla pilot uygulamaları başlamış olup 2012 yılında hazırlanan protokol ile gelişmeye devam etmiştir. Proje, değerlerimizi uygulama aşamasında öğretmen adaylarına örtük öğrenme sağlamaktadır. Elinde olanı olmayanla paylaşmanın mutluluğunu yaşamaları için fırsat sunmaktadır. Dez avantajlı bölgelerdeki öğrencilere akademik olarak katkıda bulunmaktadır.

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.