BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir AİHL’den “İmam Hatiplerin Kuruluş Yıldönümü” ve “Muharrem Ayının Fazileti” Temalı Program

  “İmam Hatiplerin Kuruluş Yıldönümü” ve “Muharrem Ayının Fazileti” temalı program Karesi AVM´ de gerçekleştirildi.
Balıkesir AİHL’den “İmam Hatiplerin Kuruluş Yıldönümü” ve “Muharrem Ayının Fazileti” Temalı Program

     İmam Hatiplerin Kuruluş Yıldönümü ve Muharrem ayı münasebetiyle Karesi Balıkesir AİHL tarafından hazırlanan programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, İl Müftü Vekili Mehmet Nurlu, Din Öğretiminden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, Karesi İlçe Müftüsü Fahri Sağlık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

     Program, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

    Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler, ilahiler ve İmam Hatiplerin 100. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle hazırlanan video gösterisi ile devam eden programın akabinde Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer ERBAŞ, Muharrem ayının önemi ile  “İmam Hatipler” ve “İmam Hatipli Olmak” konularında bir konferans verdi.

   “İmam Hatiplerin Kuruluş Yıldönümü” ve “Muharrem Ayının Fazileti” programı İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker’ in Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer ERBAŞ ve emeği geçen herkese teşekkür etmesinin ardından program “Aşure” ikramı ile sona erdi.               

                                                               

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.