BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Filistin Kardeş Okul” Öğrencileri Türkiye’de..

    “Filistin Kardeş Okul” projesi kapsamında Filistin’in Doğu Kudüs Şehri Dar Al-Tifil Al Arabi Okulları öğretmen ve öğrencilerinden oluşan heyet Türkiye’ye geldi.  
“Filistin Kardeş Okul” Öğrencileri Türkiye’de..

     Filistin’in Doğu Kudüs Şehrinden Dar Al-Tifil Al Arabi Okulları öğretmen ve öğrencilerden oluşan 22 kişilik heyet, Edremit ilçesi Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu Müdürü Yeşim Yıldız Koçyılmaz Artan, Edremit 75. Yıl Ortaokulu Müdürü Muharrem Yenigün, Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi Müdürü İsmail Yurdakul ve öğrenciler tarafından Ankara Esenboğa Havalimanı’nda karşılandı.

FİLİSTİNLİ VE BALIKESİRLİ ÖĞRENCİLERİN BULUŞMASI ÜLKEMİZDE BİR İLK

     “Filistin Kardeş Okul” projesi kapsamında Balıkesir’in Edremit İlçesi Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu, 75 Yıl Ortaokulu ve Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri Filistin’de bulunan savaş mağduru yetim ve öksüz çocuklara eğitim veren aynı düzeydeki Filistin’in Doğu Kudüs Şehrinden Dar Al-Tifil Al Arabi Okullarından 3 yönetici, 4 öğretmen ve 15 öğrenciden oluşan 22 kişilik grupla kardeşlik, sevgi, dostluk ve barış için bir araya gelerek ülkemizde bir ilke imza attılar.

KARDEŞ OKUL ÖĞRENCİLERİ MİLLÎ EĞİTİM BAKANI SAYIN İSMET YILMAZ’I ZİYARET ETTİ

     Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Filistin Kardeş Okul” projesi kapsamında Balıkesir’in Edremit ilçesi Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu, 75. Yıl Ortaokulu, Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile Filistin’in Doğu Kudüs Şehrinden Dar Al-Tifil Al Arabi Okulları öğretmen ve öğrencilerini kabul etti.

     Ziyarete, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Aka, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç “Filistin Kardeş Okul” Projesi öğretmen ve öğrencileri ile Filistin’in Doğu Kudüs Şehrinden Dar Al-Tifil Al Arabi Okullarından öğretmen ve öğrencileri katıldı. 

     Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Filistinli öğretmen ve öğrencileri Türkiye’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  Türkiye’nin her zaman Filistin halkının yanında olduğunu, iki ülkenin ortak kültür ve tarihe sahip olduğunu ifade etti. Kardeş okul protokolünün uygulamaya konulmasından memnuniyet duyduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, hükümetler arası ilişkilerin geçici, fakat kardeş okul ve benzeri uygulamalarla kurulan halklar arası ilişkinin kalıcı olduğunu söyledi. Bakan Yılmaz, Filistin ile eğitim alanında tecrübelerini paylaşmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

    Balıkesir ve Filistin Doğu Kudüs “Kardeş Okul” öğretmen ve öğrencileri ise, kendilerini kabul ettiği ve zaman ayırdığı için Bakan Yılmaz’a teşekkür etti.  Filistin Doğu Kudüs öğretmen ve öğrencileri, Balıkesir’in Edremit ilçesinden Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu, 75. Yıl Ortaokulu ve Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi ile kardeş okul ilişkisi kurduklarını, bu okulların kendilerini çok iyi ağırladığını ve müteşekkir olduklarını ifade ettiler. 

“KARDEŞ OKUL” ÖĞRENCİLERİ BALIKESİR’DE ZİYARETLERİNE DEVAM ETTİ 

    Filistinli öğrenciler, Balıkesirli kardeşleriyle birlikte, Ankara’da Anıtkabir, Eski TBMM ve Hacı Bayram-ı Veli’yi gezdi. Ardından Balıkesir’e gelerek protokol ziyaretlerinde bulundu.

   Balıkesir’de ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çoker’i ziyaret eden Filistinli kardeşlerimiz,  bir süre sohbetin ardından Kudüs’te bulunan okulların tanıtımını içeren video sunumu gerçekleştirdiler.

   Filistinli ve Balıkesirli “Kardeş Okul” öğretmen ve öğrencilerden oluşan heyet, daha sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker ve Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile birlikte Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’yı akabinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’u ziyaret ettiler. 

  Ziyaretler esnasında kendilerine verilen hediyeleri kabul eden ve teşekkürlerini sunan “Filistin Kardeş Okul” temsilcileri; öğrencilerinin hazırladığı ve okullarının armasının yer aldığı plaketi protokol üyelerine hediye ettiler.

“FİLİSTİNLİ KARDEŞ OKUL” ÖĞRENCİLERİ 30 EKİM’E KADAR BALIKESİR’DE

  Filistin ile eğitim tecrübelerinin paylaşılması, tarihi ve kültürel bağların güçlendirilmesi için önemli bir adım olan “Filistin Kardeş Okul” projesi kapsamında Balıkesir’in Edremit ilçesinde misafir edeceğimiz Filistinli öğretmen ve öğrenciler 30 Ekim 2016 tarihine kadar çeşitli etkinliklere katılacaktır. 

    

26-10-2016  26-10-2016

26-10-2016  26-10-2016

28-10-2016  28-10-2016

28-10-2016  28-10-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.