BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitimde Fatih Projesi Zirvesi”ne Balıkesir’den Rekor Katılım

    Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2016” Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de katılımlarıyla Ankara´da gerçekleştirildi.
“Eğitimde Fatih Projesi Zirvesi”ne Balıkesir’den Rekor Katılım

    Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından; öğretmen, akademisyen, öğrenci, eğitim teknoloğu ve teknoloji sağlayıcılarının fikir ve tecrübelerinin paylaşılması amacıyla 4-5 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenen ve 26 oturum 154 konuşmacının yer aldığı “Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2016” ya Balıkesir Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünden 7 konuşmacı katıldı.

     Balıkesir Üniversitesi ile Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortak olarak “Fatih Projesi Bileşenleri Olan Etkileşimli Tahta ve Tablet Bilgisayarın Etkin Kullanımı”nı konu alan Balıkesir’in 20 ilçesinde yaklaşık 1450 öğretmene seminerler düzenlenmiş, bu seminerde Eğitim Bilişim Ağı(EBA), Etkileşimli Tahta yazılımları ve Matematik Öğretmenlerinin kullanımına yönelik Geogebra yazılımı hakkında bilgi verilmiştir. Seminerler sırasında uygulanan anketler sonucuna göre hazırlanan 3 bildiri, “Eğitimde Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi”nde kabul edilmiştir. “Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2016”, Prof.Dr. Hülya GÜR “Öğretmenlerinin Hizmet İçi Eğitimler Öncesinden Sonrasına Etkileşimli Tahta Kullanımına Yönelik Görüşlerinin Karşılaştırılması”; Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürü Yusuf YALÇIN, “Ortaokul ve Lise Matematik Öğretmenlerinin Geogebra Seminerlerine İlişkin Görüşleri: Bir Durum Çalışması”; Arş. Gör. Mevhibe KOBAK DEMİR, “Hizmet İçi Eğitimlerin Matematik Öğretmenlerinin Geogebra Yazılımına Yönelik Tutumlarına Etkisi” konulu bildirilerini sunmuştur.

     Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimleri Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN, İdari ve Mali İşler Başkanı Eyyüp TANYILDIZ, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Canan NAKİBOĞLU, Prof. Dr Hülya Gür, Yrd. Doç Dr. Mehmet Emin Korkusuz, Yrd. Doç. Dr. Filiz Tuba Dikkartın Övez, İl Milli Eğitim Müdürü Şahan ÇÖKER, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf YALÇIN, Araştırma Görevlisi Mevhibe KAVAK DEMİR’in katılımıyla 13-14 Ekim 2016 tarihlerinde Cunda Uygulama Otelinde gerçekleştirilen “FATİH Projesi - EBA Seçmeli Ders Müfredat Oluşturma Çalıştayı” sonucu elde edilen seçmeli ders müfredatı ise, Prof. Dr. Canan NAKİBOĞLU tarafından “Öğretmen Adaylarına Yönelik EBA İle İlgili Seçmeli Ders İçeriği Oluşturulması: Balıkesir Örneği” bildirisi ile sunulmuştur.

     Zirveye ayrıca Yrd. Doç Dr. M. Emin KORKUSUZ, “BT Öğretmenlerinin Kodlama Dersi Konmasına ve İçeriğine Yönelik Görüşlerinin Belirlenmesi”, Doç. Dr. Filiz Tuba DİKKARTIN ÖVEZ “İlköğretim Matematik Öğretmenlerinin Teknolojik Pedagojik Alan Bilgilerinin Geliştirilmesi Üzerine Bir Çalışma” Öğretim Görevlisi Dr. Gülcan ÖZTÜRK “Öğretmen Adaylarının Sanal Zorbalık Algılarının Çeşitli Değişkenler Açısından İncelenmesi” bildileri ile katılmıştır.

     “Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2016”, 5 Kasım 2016 Cumartesi günü sona erdi.

 

 

08-11-2016  08-11-2016

08-11-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.