BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" Batı Marmara Bölgesel Ödül Töreni Yapıldı

    Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” Batı Marmara Bölgesel Ödülleri Balıkesir’de gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.
"Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" Batı Marmara Bölgesel Ödül Töreni Yapıldı

    Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize  kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması ve 2023 Türkiye Vizyonunun gerektirdiği hedeflerin yakalanmasının desteklenmesi amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlendiği "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" Batı Marmara Bölgesel ödül töreni, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde, Çanakkale ve Kırklareli´den gelen çeşitli kademelerden kurum yöneticileri ve eğitimcilerin katılımıyla Balıkesir’in Ayvalık ilçesi Cunda Uygulama Otelinde gerçekleştirildi.

    Milli Eğitim Bakanlığını temsilen Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Haşim Altun’un katıldığı ödül töreninin ev sahipliğini Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker ve Ayvalık İlçe Kaymakamı Namık Kemal Nazlı yaptı.

   Ülke genelinde ilk kez 2011-2012 eğitim öğretim yılında uygulanan ve bu yıl dördüncüsünün yapıldığı “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”ne 5 kategorideki 2581 başvurudan 94 başvuru bölgesel ödül almaya hak kazanmıştır.

BATI MARMARA BÖLGESİNDEN ÜÇ ÖDÜL BALIKESİR’İN

         Batı Marmara Bölgesinde yer alan Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, üç ödülün sahibi oldu.

    Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan “Senin Gibi Olmak için Elimi Tutar mısın?”,

    Ayvalık Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Turizmin Yükselen Sesi”,

    Ayvalık Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan “Ahiler İş Başında”

    projeleri “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”ne layık görüldü.

         Batı Marmara Bölgesinde yer alan Çanakkale ilinden beş eser, Kırklareli ilinden ise bir eser ödül aldı.

PROJE ÇALIŞMALARINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ

    Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, açılış konuşmasında “İlimizdeki bütün eğitim kurumlarında bu ve buna benzer proje çalışmalarını çok önemsiyoruz. Bu yıl ilimize üç ödül geldi. Okullarımızda yapılacak çalışmalarla önümüzdeki yıllarda ödül sayımızı çoğaltmaya çalışacağız. Öğrencilerimize yaratıcı düşünme ve proje üretme kültürünü aşılamaya gayret edeceğiz.” sözlerine ye verdi.

GÜZEL VE YENİLİKÇİ UYGULAMALARIN ÖRNEK OLMASINI HEDEFLİYORUZ

     Milli Eğitim Bakanlığı adına Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Haşim Altun, “Bakanlığımız tarafından düzenlenen ‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’, yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizin yenilikçi uygulamaları hayata geçirmesine fırsat sunan bir etkinliktir. Bu nedenle Bakanlığımız bu proje çalışmalarıyla eğitim ortamlarının kalitesini artırmayı, yaygınlaştırmayı ve ülkemizin her bir köşesinde yapılan güzel ve yenilikçi uygulamaların diğer öğretmenlere de örnek olmasını sağlamayı hedeflenmektedir. Katılımcı ve emeği geçen tüm proje ekiplerine ve bireysel katılımcılara bakanlığımız adına teşekkür ederim.” dedi.

    "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" Batı Marmara Bölgesel ödül töreni, proje sahibi öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen tablet bilgisayar, proje beratı ve Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet YILMAZ imzalı plaket dağıtımı ile devam etti.

     Protokol üyeleri ile katılımcıların proje stantlarını gezmesinin ardından tören son buldu.

01-12-2016  01-12-2016

01-12-2016  01-12-2016

01-12-2016  01-12-2016

  

  

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.