BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir’in Başarılı eTwinning Projeleri “7.Ulusal eTwinning Konferansı”nda Sergilendi

   1-3 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilen “7. Ulusal eTwinning Konferansı”nda Balıkesir, beş başarılı projeyle yer aldı. 
Balıkesir’in Başarılı eTwinning Projeleri “7.Ulusal eTwinning Konferansı”nda Sergilendi

     Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan Bücük, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyyup Tanyıldız, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet Rüşen, il koordinatörleri ve başarılı proje sahibi öğretmenlerin katıldığı “7. Ulusal eTwinning Konferansın”da ilimizi temsilen 6 öğretmen yer aldı.

ETWİNNİNG’DE BALIKESİR’DEN BEŞ BAŞARILI PROJE

     Bu yıl Antalya’da düzenlenen “7. Ulusal eTwinning Konferansı”na “Avrupa Kalite Etiketi” alan Edremit Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi Öğretmeni Nurcan Değerli, “Surviving İs Not Living” ve “Creating Shakespeare Animations”, Altıeylül Burhan Erdayı İlkokulu öğretmeni Mustafa Eslek “EFL Friends”, Ayvalık Çakmak Ortaokulu öğretmeni Niyazi Alkan “Verba Volant” projeleriyle;  “Ulusal Kalite Etiketi” alan Karesi Kayabey Ortaokulu’ndan Didar Esin Eser ise “Haydi Kodlamayı Öğrenelim” projesiyle katıldı. Ayrıca eğitimlerin kalite ve sayısının artırılmasına yönelik çalışmalarda bulunmak üzere eTwinning online içerik geliştirme ekibi üyesi Bigadiç İskele Ortaokulu öğretmeni Ramazan Patır ve İl Koordinatörü Ümit Yel de konferansta yer aldı.

    Konferansta proje öğretmenleri, eTwinning projelerinin tanıtım standında  Balıkesir´in ve ilçelerinin tanıtımına katkıda bulunacak ögelere de yer verdi.

   Fatih projesi bileşenleri olan etkileşimli tahta, tablet bilgisayar kullanımı ile EBA’nın ve eTwinning projelerinin sayısının ve kalitesinin artırılacağının vurgulandığı “7. Ulusal eTwinning Konferansı”nda başarılı eTwinning projelerinin sergilenmesinin yanı sıra yeni öğretim metotları ve eTwinning projelerinde kaliteyi artırmaya yönelik oturumlar gerçekleştirildi.

“2017 ETWİNNİNG TAKVİMİ”NE BİR RESİM DE BALIKESİR’DEN

    “2017 eTwinning Takvimi” fotoğraflarının oylama sonucu belirlendiği Konferansta, Altıeylül Zağnospaşa Ortaokulu İngilizce öğretmeni Huriye Gündüz’ün katılmış olduğu fotoğraf, Türkiye genelinde yapılan oylama sonucunda seçilerek “2017 eTwinning Takvimi”nde yer almayı başardı.

     36 Avrupa ülkesi ve 6 Avrupa dışı ülkenin Eğitim Bakanlıkları veya ulusal ajansları tarafından yürütülmekte olan eTwinning, Türkiye’de Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde yer almaktadır. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanılarak okullar arasında kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa´da okul işbirliğini teşvik etmeyi amaçlayan eTwinning,  YEGİTEK bünyesinde yer alan Ulusal Destek Servisi tarafından yürütülmektedir.

 

05-12-2016  05-12-2016

05-12-2016  05-12-2016

05-12-2016  05-12-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.