BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelli Bireylerden “Aşmak İçin Hareket” Etkinliği

    Cumhurbaşkanlığının himayesinde Türkiye Beyazay Derneği tarafından yürütülen Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının destekleriyle gerçekleştirilen "Aşmak İçin Hareket” projesi kapsamında, Balıkesir Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin işbirliğinde engelli bireylerce çeşitli spor aktivitelerinin yapıldığı etkinlik düzenlendi.
Engelli Bireylerden “Aşmak İçin Hareket” Etkinliği

  Balıkesir Yeni Spor Salonu´nda gerçekleştirilen etkinliğe Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür V.Halil İbrahim Koyuncu öğretmen, öğrenci ve sporcular katıldı.

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, burada yaptığı açıklamada engelli vatandaşlara yönelik eğitim ve sağlık hizmetlerinin arttığına işaret ederek engellilere ulaştırılan sağlık hizmetlerinin geçmişle kıyaslanmayacak şekilde artırıldığına dikkat çekti. Engellileri evlerinden alıp spor salonlarına götürdüklerini dile getirerek, devletin tüm kurumları ile sivil toplum kuruluşlarında büyüyerek devam edecek projelere katkısı olan herkese teşekkür etti.

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Özel öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan penaltı atışı ve masa tenisi oynama teklifinde bulunan öğrencileri kırmadı.

   Uzun atlama müsabakasıyla başlayan judo karşılaşmasıyla devam eden etkinlikte, engelliler tarafından masa tenisi karşılaşması, voleybol ve basketbol gösterisi yapıldı. İp atlama, basketbol topu taşıma, jimnastik gibi oyunların da oynandığı etkinlikte engelliler doyasıya eğlendi.

 

07-12-2016  07-12-2016

07-12-2016  07-12-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.