BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ Edremit’te Öğretmenlere Tanıtıldı

     Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İnceleme (BENGİ) projesi Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın başkanlığında Edremit ilçesindeki öğretmenlere tanıtıldı.
BENGİ Edremit’te Öğretmenlere Tanıtıldı

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın başkanlığında gerçekleştirilen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İnceleme (BENGİ) projesi tanıtım toplantısına Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

     İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İnceleme (BENGİ) projesi yürütme ekibi adına gerçekleştirdiği sunumun ardından Sayın Valimiz Esin Yazıcı’ya eğitim camiamız ve çocuklarımız adın teşekkür etti.

    Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, önüne hedef koymayan yöneticilerin başarılı olmasının beklenemeyeceğini belirterek İl genelinde öğrenciler başta olmak üzere halka kitap okuma alışkanlığının kazandırılması için eğitimcilerin tüm imkânlarını kullanmaları gerektiğine vurgu yaptığı konuşmalarında, " Bu ülke, bu çocuklar bizim.  Çocuklar iyi eğitilmediği zaman yine toplum olarak biz zarar göreceğiz. Onlarla beraber yaşayacağız. Öğretmenlerimizi daha iyi motive edeceğiz. Onların kendine olan özgüvenlerini tazeleyeceğiz. Öğretmenler ilgili hep ümitli oldum. Bu ümidim boşa çıkmadı.  Öğretmenlerle ilgili birçok başarı hikâyeleri dinledim. Bir öğretmen çok şeyi değiştirebiliyor. Kendinize bu manada güvenin. Çok insanın hayatına küçücük bir dokunuşla bambaşka bir yolculuğa çıkartabileceğiniz bilincinde olun. Ben buna tüm kalbimle inanıyorum. Öğretmenlik özel bir ihtisas mesleğidir. Bizler öğretmenlerimize destek olmaya devam edeceğiz. Bu proje ile bir farkındalık oluşturacağız Bu proje ile kurum ve kuruluşlar olmak üzere dernek ve vakıflar olarak herkesin eğitimle uğraşmasını istiyorum." dedi.

 

08-12-2016  08-12-2016

08-12-2016  08-12-2016

08-12-2016

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.