BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul-Sektör İşbirliğinde Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Çalışmaları Yapıldı

Okul-Sektör İşbirliğinde Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Çalışmaları Yapıldı

       Ülkemizin her bakımdan kalkınmasında ve zenginleşmesinde, işsizliğin önlenmesinde, sosyal barışın ve adaletin tesis edilmesinde, küresel ölçekte rekabette mal ve hizmet üreten sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün, Bakanlığımızın da öncelikleri arasında yer alan mesleki ve teknik eğitim yolu ile yetiştirilmesi, bu amaçla kamu ve özel kurum ve kuruluşlarla, sektörle ve işgücü piyasası aktörleri ile etkili işbirliği yapılarak eğitim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi amacıyla Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 2016/21 sayılı Genelgesi gereği kurulması planlanan “Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu” (MTOYK) ile ilgili yapılacak çalışmalarda uygulama birliği sağlamak amacıyla 08/12/2016 günü müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz İslam Aktepe başkanlığında il genelindeki Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu şube müdürleri ile toplantı yapılmıştır.

    Toplantıda mesleki ve teknik eğitimin paydaşları olan sektör temsilcileri, ilgili meslek kuruluşları, yerel yönetimler, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları arasında yapılabilecek işbirlikleri ve bu işbirliğinin devamı için gerekli çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

    İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumu müdürlükleri, sektör ve meslek kuruluşları, yerel yönetim ve ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin bir araya geldiği, yerel ve bölgesel düzeyde mesleki ve teknik eğitim ile ilgili konuların ve sorunların ele alınarak çözüm önerilerinin geliştirildiği bir platform oluşmasını sağlamak amacıyla oluşturulacak MTOYK’lar ve İlçe Milli eğitim Müdürlüklerince yapılacak işlemler konusu ele alınarak, toplantıya katılanlara bilgi verildi.

    MTOYK’lar ilçe milli eğitim müdürü veya mesleki ve teknik eğitimden sorumlu şube müdürünün başkanlığında yılda en az iki defa toplanacak olup, toplantını yeri, zamanı ve gündemi taraflarla birlikte ilçe milli eğitim müdürlüğünce belirlenecektir. MTOYK’lar 1 yıl boyunca yaptıkları faaliyetlere ilişkin dönem raporlarını hazırlayarak her yıl Temmuz ayının 15’ine kadar il milli eğitim müdürlüklerine gönderecekler, il milli eğitim müdürlüklerince de en geç Ağustos’un 15’ine kadar Bakanlığımıza ulaştırılacaktır.

09-12-2016  09-12-2016

09-12-2016  09-12-2016

09-12-2016  09-12-2016

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.