BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ Gömeç’te Öğretmenlere Tanıtıldı

     Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın başkanlığında Gömeç ilçesindeki öğretmenlere tanıtıldı.
BENGİ Gömeç’te Öğretmenlere Tanıtıldı

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın başkanlığında Gömeç 6 Eylül Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi tanıtım toplantısına Gömeç Kaymakamı Cumhur Duran, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, Gömeç İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Ayaz, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi yürütme ekibi adına gerçekleştirdiği BENGİ projesi tanıtım sunumunun ardından eğitim camiamız ve çocuklarımız adına Sayın Valimiz Esin Yazıcı’ya teşekkür etti.

BU ÜLKE BİZİM, BİZ ÇALIŞIRSAK BU ÜLKE KALKINACAK

  Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı konuşmalarında, Balıkesir Merkez ve İlçelerinde eğitim kurumlarının en iyi düzeye yükselmesi, öğrencilerin başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapılmaya çalışıldığını belirterek başarıda en büyük payın öğretmenlerde olduğunu ifade etti. Okumanın son derece faydalı olduğunu sözlerine ekleyerek, kitap okumayan ve sadece ders kitaplarıyla yetinen öğrencilerin hiçbir zaman yeterince başarılı olamayacaklarını, öğretmenlerden öğrencilerin kitap okumaları için elinden gelen gayreti göstermeleri gerektiğini vurguladı.

  Türkiye´nin 15 Temmuz´da çok acı, çok kötü bir olay yaşadığını hatırlatan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, "Bir kara gün. Şer cephesinin ülkemize, insanımıza, demokrasimize, cumhuriyetimize kastettiği ama bu büyük milletin karşı koyuşuyla, gereğini yaparak, durdurduğu bu kara günü hatırlatmak istiyorum. Bu şerden bu kara günden inşallah hayra doğru giden bir yolculuğumuz olacak. Bundan 3-5 yıl önce Arap ülkelerine Afrika´daki bazı ülkelere dünyanın gelişmiş büyük ülkeleri dediğimiz o ülkeler, demokrasi götürüyordu. Daha doğrusu demokrasi götürüldüğünü iddia ediyorlardı. Ama bizim demokrasimize kastedildiğinde ne yazık ki ciddi bir lanetleme dahi olmadı. Bizim bizden başka dostumuzun olmadığını tespit ederek yolumuza devam edeceğiz. Biraz daha fazla çalışmamız gerektiğini biraz daha gayretimizi artırmamız gerektiğini düşünüyorum.  İnsanları hizmet üretirken kendilerine hedef belirlememelerini anlamlı bulmuyorum. Hizmet ürettiğimiz alanda bir takım hedefler koyarak, iş arkadaşlarımızla paylaşarak beraber karar vermeliyiz. Bu ülke bizim, biz çalışırsak, biz gayret edersek bu ülke kalkınacak. Bu kara günden çıkış bu şerden hayır doğurmak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının görevi.  Bizim halkımız bütün zorlukların üstesinden gelmiştir." dedi.

  Başarının tesadüfî olmadığını söyleyen Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, "Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır. Başarılı olmak için inanmak ve büyük hedefler koymak lazım. Bu başarınız topluma, vatana ve millete başarılı hizmet olarak geri dönecektir. Biz buna inanıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edin. Bu eğitim seferberliğinde; sefer arkadaşlarımız olan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, eğitim yöneticilerimize, proje destekçilerimize ve BENGİ´ye enerjisini veren tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. "  sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

 

15-12-2016  15-12-2016

15-12-2016  15-12-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.