BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Strateji Ekibimizin Proje Seminerleri Devam Ediyor

    Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri, TÜBİTAK, GMKA ile Erasmus+ Hibe Destekleri seminerleri hazırlanan program dahilinde gerçekleştirildi.
Strateji Ekibimizin Proje Seminerleri Devam Ediyor

   Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme birimi Şube Müdürü Fahri Acar ve ARGE personellerinden Tuncay Balyemez ve Ayşe Pınar Dülker tarafından Ayvalık, Bigadiç, Sındırgı, Dursunbey, Kepsut, Gömeç ilçelerinde düzenlenen seminerlerin yanı sıra Altıeylül ilçesi okul müdürleri ve ilçe zümre başkanlarının katılımıyla 14 Aralık 2016 günü bir seminer düzenlendi.

  Bakanlığımız tarafından dördüncüsü düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri töreni ile başlayan seminerlerimiz devam etmektedir. Eğitimler okul müdürlerine ve ilçe zümre başkanı öğretmenlere verilmektedir. Eğitimlerde bakanlığımızın göndermiş olduğu tanıtım videoları ve ARGE bölümümüzün hazırladığı sunum anlatılmaktadır. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri ile ilgili seminerler tüm ilçelerimizde yapılacak olup, farkındalığın artırılması amaçlanmaktadır.

PROJE BAŞVURULARINDA ARTIŞ GÖRMEYİ HEDEFLİYORUZ

   Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme birimi Şube Müdürü Fahri Acar yapılan seminerde “İlimize bu yıl üç ödül geldi. Yenilikçi uygulamaları hayata geçirmesine fırsat sunan bu ve buna benzer proje çalışmalarına çok önem veriyoruz. Seminer sonrasında, proje başvurularında artış görmeyi bekliyoruz.” dedi.

  Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme birimi ARGE personellerinden Tuncay Balyemez, Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri sunumunda “Bakanlığımız bu proje çalışmalarıyla eğitim ortamlarının kalitesini artırmayı, yaygınlaştırmayı ve yenilikçi uygulamaların diğer öğretmenlere de örnek olmasını sağlamayı hedeflemektedir.” dedi.

   Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme birimi ARGE personellerinden Ayşe Pınar Dülker ise TÜBİTAK, GMKA ve Erasmus+ Hibe Destekleri ile ilgili sunumunda Altıeylül ilçesindeki okul müdürleri ve ilçe zümre başkanlarına bilgi verdi.

   2016-2017 yılı sonuna kadar açık olacak proje çalışmalarıyla ilgili bilgi verildi. Toplantıda yönetici ve öğretmenlere proje içerikli faaliyet çağrı tarihlerini gösteren tablo dağıtıldı.

 

S.N.

PROGRAM ADI

AMAÇ VE KAPSAM

SON BAŞVURU TARİHİ

BAŞVURU YERİ

1.

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması

Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamayı amaçlar

18 Ocak 2017

https://e-bideb.tubitak.gov.tr

2.

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması

Ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamayı amaçlar

15 Şubat 2017

https://e-bideb.tubitak.gov.tr

3.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı

Bilginin topluma anlaşılır bir biçimde aktarılmasını, bunu yaparken de bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek, etkileşimli uygulamalarla desteklenmesini amaçlamaktadır

16 Ocak 2017

http://bilimtoplum-pbs.tubitak.gov.tr 

4.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı

5-12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam sunan bilim fuarlarına destek verilmesini amaçlamaktadır

15 Ocak 2017

http://bilimiz.tubitak.gov.tr

 

5.

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı

Bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amaçlar

16 Ocak 2017

http://bilimtoplum-pbs.tubitak.gov.tr 

6.

ERASMUS+ Eğitim Öğretim Alanında Bireylerin Öğrenme Hareketliliği (KA1)

  • Okul Eğitimi
  • Mesleki Eğitim
  • Yetişkin Eğitimi

Okul/Mesleki Eğitim/Yetişkin Eğitimi personelinin yeterliliklerinin geliştirilmesi ve bu personellere yurt dışında kişisel/mesleki gelişim fırsatları sunulması hedeflenmektedir.

2 Şubat 2017

www.ua.gov.tr

 

7.

ERASMUS+ Gençlik Alanında Bireylerin Öğrenme Hareketliliği (KA1)

Gençlerin ve gençlik çalışmalarında/kuruluşlarında aktif kişilerin eğitimini, özellikle deneyimlerin, uzmanlığın ve aralarında iyi uygulamaların yanı sıra uzun süreli kalite projeleri ile ortaklıklar ve ağların oluşmasını sağlayacak faaliyetlerin değişimini destekler. 

2 Şubat 2017

26 Nisan 2017

4 Ekim 2017

www.ua.gov.tr

8.

ERASMUS+ Eğitim Öğretim Alanında Stratejik Ortaklıklar (KA2)

  • Okul Eğitimi
  • Mesleki Eğitim
  • Yetişkin Eğitimi

Yerel/bölgesel, ulusal veya uluslararası düzeyde yenilikçi uygulamaların geliştirilmesi, transfer edilmesi ve/veya uygulanması amacıyla, program üyesi ülkeler arasında stratejik ortaklık projeleri desteklenmektedir.

29 Mart 2017

www.ua.gov.tr

9.

Gençlik Alanında Stratejik Ortaklıklar (KA2)

Yerel/bölgesel, ulusal veya uluslararası düzeyde yenilikçi uygulamaların geliştirilmesi, transfer edilmesi ve/veya uygulanması amacıyla, program üyesi ülkeler arasında stratejik ortaklık projeleri desteklenmektedir

2 Şubat 2017

26 Nisan 2017

4 Ekim 2017

www.ua.gov.tr

10.

ERASMUS+ Yapılandırılmış Diyalog -Gençler ve Gençlik Alanında Karar Alıcıların Toplantıları (KA3)

Programın amacı, gelecekte şekillenecek gençlik politikaları için kullanılabilecek sonuçlar üretmek ve tüm Avrupa’daki gençlerin demokratik yaşama katılımlarını teşvik etmektir.

2 Şubat 2017

26 Nisan 2017

4 Ekim 2017

www.ua.gov.tr

 

15-12-2016  15-12-2016

15-12-2016  15-12-2016

15-12-2016


 

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.