BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Çemberimde Gül Oya” Proje Sergisi Balıkesir’de Büyük İlgi Gördü

 Türkiye´de 81 ilin kültürlerinin buluştuğu ulusal bir eTwinning projesi olan “Çemberimde Gül Oya” proje sergisi Balıkesir’de açıldı.
“Çemberimde Gül Oya” Proje Sergisi Balıkesir’de Büyük İlgi Gördü

   “Çemberimde Gül Oya” proje sergisi açılış töreni, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünde, Altıeylül Belediyesinin katkılarıyla ve proje ortağı okul Zağnospaşa Ortaokulu, Balıkesir İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, TC Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi, Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Balıkesir Lisesi, Gönen Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliğiyle Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

    “Çemberimde Gül Oya” proje sergisine, Balıkesir Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Altıeylül  Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmen  ve öğrenciler katıldı.

     Sergi açılışı programı, Altıeylül Zağnospaşa Ortaokulu müdürü Cüneyd Akcura´nın, e-twinning projesi hakkında bilgi vermesi ile başladı.

"ÇEMBERİMDE GÜL OYA" PROJE SERGİSİ İLE 81 İLİN KÜLTÜRÜ BULUŞTU

   Ülkemiz coğrafyasının kültürel zenginliğine ve unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerine sahip çıkılması gerekliliğinin vurgulandığı protokol konuşmalarının ardından TC Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri yöresel türküleri seslendirdi. Balıkesir Lisesi öğrencilerinin Balıkesir yöresine ait manileri ile Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin halk oyunu gösterisinin akabinde protokol üyeleri tarafından “Çemberimde Gül Oya” proje sergisi açılışı gerçekleştirildi.

     Daha sonra Protokol üyeleri, proje ekibi ve davetliler, kaybolmaya yüz tutmuş kültürel değerlerin tanıtıldığı, Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir yöresine ait ve 81 ilden gelen el emeği ve göz nuruyla yapılan geleneksel el yazmaları, çemberler, oyalar, yazmalar, yöreye ait yemek tarifleri ile halk oyunu, müzik, resim, fotoğraf gibi farklı temaların yer aldığı sergiyi gezdi.

    Sergi sonunda katılımcılara Balıkesir yöresine ait keşkek ve höşmerim ikram edildi. 


27-12-2016  27-12-2016

27-12-2016  27-12-2016

27-12-2016  27-12-2016

27-12-2016  27-12-2016

27-12-2016  27-12-2016

27-12-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.