BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseler Arası Şiir Yazma Yarışması Başladı

     Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen “Liseler Arası Şiir Yazma Yarışması” 19 Aralık 2016 tarihi itibariyle başladı.
Liseler Arası Şiir Yazma Yarışması Başladı

LİSELİ GENÇLER ŞİİRLERİYLE YARIŞIYOR

     Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretim Hizmetleri Birimi tarafından, Ortaöğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilerimizin özgüvenlerini ve okullarını temsil etme bilincini geliştirmek, öğrencilerimizi Türkçeyi doğru ve güzel kullanmaya teşvik etmek; şiire ve şiir yazmaya meraklı öğrencilerin kabiliyetlerini sergilemelerine ortam oluşturmak amacıyla ilimiz geneli resmi/özel ortaöğretim öğrencileri arasında “Şiir Yazma” yarışması düzenlenmiştir.

SON BAŞVURU 06 OCAK 2017

     Başvuruların 19 Aralık 2016- 06 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan yarışma 10 Ocak 2017 tarihinde okul birincisi, 13 Ocak 2017 tarihinde de ilçe birincisi seçimi yapılacaktır.

     18-20 Ocak 2017 tarihindeki “Liseler Arası Şiir Yazma Yarışması” ödül töreninde Birinci 500 TL, İkinci 400 TL, Üçüncü 300 TL para ödülü kazanacaktır.

ŞİİR YAZMA YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

KONU: Şiirlerde konu ve şekil sınırlaması yoktur ancak; eserin sözleri, Anayasanın dayandığı temel görüş ve ilkelere aykırı olamaz.

AMAÇ: Ortaöğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilerimizin özgüvenlerini ve okullarını temsil etme bilincini geliştirmek. Öğrencilerimizi Türkçeyi doğru ve güzel kullanmaya teşvik etmek; şiire ve şiir yazmaya meraklı öğrencilerin kabiliyetlerini sergilemelerine ortam oluşturmaktır.

DAYANAK: Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği

KAPSAM: Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Resmi ve Özel Ortaöğretim Okullarının Hazırlık-9-10-11 ve 12.sınıf öğrencileri yarışmaya katılabilirler.

YARIŞMA ÖDÜLLERİ:

1.’ye 500 TL

2.’ye 400 TL

3.’ye 300 TL

YARIŞMA ŞARTLARI:

1-Yarışmaya Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Resmi ve Özel Ortaöğretim Okullarının Hazırlık-9-10-11 ve 12.sınıf öğrencileri katılacaklardır.

2-Eserlerin daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış ve herhangi bir yarışmaya katılmamış olması gerekmektedir.

3-Şiirlerde konu ve şekil sınırlaması yoktur ancak; eserin sözleri, Anayasanın dayandığı temel görüş ve ilkelere aykırı olamaz. 

4- Yarışmaya katılan şiirler bilgisayar ortamında, 1.5 satır aralıklı ve 12 punto Times New Roman karakterle yazılmış olmalı, şiir uzunluğu 3 A4 sayfasını geçmemelidir.

5-Yarışmaya katılan şiirler eser sahibine geri verilmeyecektir. Eserlerden uygun görülenler telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, Müdürlüğümüz tarafından bastırılacak kitapta kullanılacaktır.

6-Yarışamaya katılan eserler üzerinde seçici kurul tarafından dil bilgisine ilişkin düzenleme yapılabilir.

7-Yazan kişiye ait olmayan, bir yerden tamamen ya da kısmen kopyalanıp yarışmaya gönderilen şiirler değerlendirme dışı tutulacaktır.

29-12-2016

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.