BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Yöneticileri Karesi’de Bengi İçin Toplandı

    Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) proje tanıtım toplantısı Karesi ilçelerimizde eğitim yöneticilerine tanıtıldı.
Eğitim Yöneticileri Karesi’de Bengi  İçin Toplandı

   Karesi Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Birimi Şube Müdürü ve BENGİ Proje Koordinatörü Fahri Acar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Birimi Şube Müdürü ve BENGİ Projesi Bilişim ve Yazılım Sorumlusu Yusuf Yalçın ile Susurluk ve Savaştepe ilçelerimizde görevli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

  İlimizde eğitimin kalitesini artırmak adına yapılacak çalışmaları içermekte olan BENGİ toplantısı Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay’ın konuşmalarıyla başladı.

EĞİTİMİN NİTELİĞİNİN ARTIRILMASI ADINA YAPILACAK HER TÜRLÜ ÇALIŞMANIN YANINDAYIZ

   Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay,  “Bir milleti ayakta tutan ortak değerler ve mefkurelerdir. Bu nedenle hedefimiz, ülkesine güvenen, geleceğe umutla ve kararlılıkla bakan, kendi kültürünün, tarihinin ve değerlerinin farkında olan, hayat boyu öğrenebilen mutlu, erdemli ve vicdanlı insanlar yetiştirmektir.” sözlerine yer verdiği konuşmalarını, Sayın Valimizin himayesinde bu yıl Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi başlatıldı. BENGİ ’Eğitimde Kalite Yolculuğu’ nda  eğitim yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz ile eğitimin niteliğinin artırılması adına yapılacak her türlü çalışmanın yanındayız.”  İfadeleriyle tamamladı.

BENGİ İNSANİ, YÜZ YÜZE VE ALANA DOKUNAN BİR PROJE 

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker konuşmalarında, BENGİ’nin eğitim adına yapacağımız her şeyi planlamak ve birlikte çalışmak ve birlikte birbirimizden haberdar olmamızı sağlayan bir proje olduğunu belirtti. Vatanını, milletini, bayrağını, aidiyetlerini bilen ve sahip çıkan, kendisine yeten, mutlu ve kendisiyle barışık çocuklar yetiştirmemizin gerekliliğine vurgu yaptı. Akıl, çalışma, fikir birliğinin önemine de değinerek, BENGİ’nin birbirimizin projelerinden haberdar olmanın yanında insani, yüz yüze ve alana dokunan bir proje olduğunu iyilik hikayelerimizin anılarımızda kalmamasını sözlerine ekledi.

   Okumanın önemine de değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz, Hür okumak,  geniş bir perspektifle okumak, ufkunu geliştirici okumak önemlidir. Onun için okumaya büyük önem veriyoruz. Öğrencilerimize okumanın ehemmiyetini kavramalarını sağlamalıyız. ”dedi.  

SORU ÇÖZEN DEĞİL, SORUN ÇÖZEN NESİLLER YETİŞTİRMELİYİZ

     Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, yaratılış gayesi noktasında önce iyi insan sonra iyilik yapan insan olmanın önemine değindiği konuşmalarında, soru çözen değil, sorun çözen nesiller yetiştirmemiz gerektiğini vurguladı. BENGİ projesinin eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacağını inandığını belirterek emeği geçenlere çok teşekkür etti.

BENGİ ALANDA İŞLEYEN BİR SÜREÇTİR

    BENGİ’nin alanda işleyen bir süreç olduğunun vurgulandığı Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) proje tanıtım toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Birimi Şube Müdürü ve BENGİ Proje Koordinatörü Fahri Acar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Birimi Şube Müdürü ve BENGİ Projesi Bilişim ve Yazılım Sorumlusu Yusuf Yalçın’ın sunumlarının ardından sona erdi.

 

12-01-2017  12-01-2017

12-01-2017  12-01-2017

12-01-2017  12-01-2017

12-01-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.