BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezlerinden “BENGİ” ye Destek

     Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı himayesinde Balıkesir’de yürütülen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ile toplantı düzenlendi.
Halk Eğitim Merkezlerinden “BENGİ” ye Destek

    İlimizde yürütülen BENGİ projesinde uygulama birliği sağlamak, İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve iş birliği toplantılarında yaşanan sorunların görüşülmesi ve 2016-2017 eğitim öğretim yılı 1. Döneminde yapılan faaliyetlerin değerlendirilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker’in başkanlığında düzenlenen  toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Aka ve 20 İlçenin İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürleri katıldı.

İŞİMİZDE SAHİCİ VE SAMİMİ OLMALIYIZ 

     Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesinin uygulanması noktasında 20 ilçemizin Halk Eğitim Merkezi Müdürlerine bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, bilginin her geçen gün değiştiğini ve halk eğitimlerin bu anlamda önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. İlimizde halk eğitimlerin başarısının Türkiye genelinin çok üstünde olduğuna yer vererek öğrencilerimize deniz yıldızı misali ne yapabilirsek kar anlayışıyla hareket etmemizin yararlı olacağını sözlerine ekledi.

     İşimizde sahici ve samimi olmamızın önemine vurgu yapan Müdürümüz, “Güzel söz önemlidir. Sizin yaptığınız iş ulaşılabilirlik noktasında ve özveri anlamında çok önemli. Aklınıza gelen her iyilik hikayenizde yanınızdayız.” dedi.

YÖNETİCİLERİN İLGİSİ ÇOK ÖNEMLİ 

     BENGİ ile il ve ilçe yönetimi alana indiğini ve birlikte çalışacaklarını sözlerine ekleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz, bu anlamda yöneticilerin ilgisinin çok önemli olduğunu ifade etti.  “Sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda destek olmak, çocukların motivasyonu açısından yararlı olacaktır. Eğitim öğretimin yanında oluşturulacağımız yazar okulları ve sanat atölyeleri ile yetenekli çocukları tanıdık simalarla buluşturacak, imza günleri düzenleyecek ve resim ve fotoğraf sergileri açacağız. Sene sonunda gerçekleştireceğimiz öğrenme şenliğinde tüm yıl yaptığımız çalışmaları ortaya koyacağız. Hayal ediyorum ve İl hayat boyu öğrenme ile çok özel bir çalışma çıkaracağımıza inanıyorum.” sözlerinin ardından müdürlere çalışmalarında başarılar diledi.

    20 İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürünün konu ile ilgili görüş ve önerileri sonrasında toplantı sona erdi.

17-01-2017  17-01-2017

17-01-2017  17-01-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.