BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Yöneticilerine BENGİ Tanıtımı Tamamlandı

   03-12 Ocak 2017 tarihleri arasında 20 ilçemizde görevli eğitim yöneticilerimize yönelik olarak 8 ilçemizin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) proje tanıtım toplantıları sona erdi. 
Eğitim Yöneticilerine BENGİ Tanıtımı Tamamlandı

     İlk olarak 3 Ocak 2017 tarihinde Altıeylül ilçemizin ev sahipliğinde başlayan ve 12 Ocak 2017 tarihinde Ayvalık ilçemizin ev sahipliğinde Burhaniye ve Gömeç ilçelerimizde görev yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve eğitim yöneticilerinin katılımıyla tamamlanan BENGİ proje tanıtım toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker’in başkanlığında gerçekleştirildi.

    Toplantı, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

AYVALIK İLÇESİ OLARAK CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ 

    Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır konuşmasında, diğer ilçelerimiz tarafından da sahiplenilmiş olan BENGİ projesinin kısa sürede amacına ulaşması için Ayvalık ilçesi olarak canla başla çalışacaklarını ifade etti.

BENGİ,  HER ÇALIŞMANIN KAYIT ALTINA ALINMASI DEMEK

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker konuşmalarında, ”BENGİ” projesinin Balıkesir genelinde 14 bin personel, 183 bin öğrenci ile birlikte uygulanmakta olduğunu, öğretmen ve öğrencilerimize büyük fayda sağlayacağını ifade ederek, “Bugünkü çalışmamızda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü ve okul müdürü arkadaşlarımızla işin biraz daha detaylarına ineceğiz. Projenin başındaki bilen kişiler sizlersiniz. Dolayısıyla bilen kişiler olarak herkes size soracak. İlçenizde ve okulunuzda yapacağınız planlamada hizmetli de dahil olmak üzere bütün personeliniz projede yer alacak.” dedi.

     Ayrıca, BENGİ’nin, eğitim adına yapılacak her çalışmanın kayıt altına alınması demek olduğunu vurgulayarak, “Eğitim öğretim adına neyi nasıl yapacaksak birlikte, birbirimizi görerek yapacağız.” sözlerine yer verdi.

BENGİ ÇALIŞTAY RAPORU KİTAPÇIĞI İLE UYGULAMA YÖNERGESİ KİTAPÇIĞI TANITILDI

    İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Birimi Şube Müdürü ve BENGİ Proje Koordinatörü Fahri Acar, “BENGİ projesini büyük bir samimiyetle bizimle paylaşan ve projesinin oluşumunda mesaisinin çoğunu ayırarak emek veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan ÇÖKER’e teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdiği konuşmasında, 20 ilçemizdeki İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve okul müdürlerine yönelik eğitim çalışmasının bugün Ayvalık’ta tamamlanacağını belirtti. Ardından BENGİ projesinin ana felsefesi ve faaliyet alanları hakkında sunum eşliğinde bilgi vererek, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi Çalıştay Raporu Kitapçığı ile Uygulama Yönergesi Kitapçığının tanıtımını gerçekleştirdi.

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Birimi Şube Müdürü ve BENGİ Projesi Bilişim ve Yazılım Sorumlusu Yusuf Yalçın’ın BENGİ’nin yazılımı hakkındaki sunumlarının ardından Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) proje tanıtım toplantısı sona erdi.

 

19-01-2017  19-01-2017

19-01-2017  19-01-2017

19-01-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.