BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Camiası “Fatih Projesi EBA eTwinning Entegrasyonu Çalıştayı”nda Buluştu

    Farklı branşlardan 120 öğretmen, eğitimde teknoloji entegrasyon konusu ile proje yazma eğitimini almak üzere “Fatih Projesi EBA eTwinning Entegrasyonu Çalıştayı” nda bir araya geldi.
Eğitim Camiası “Fatih Projesi EBA eTwinning Entegrasyonu Çalıştayı”nda Buluştu

    Ayvalık Cunda Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen Çalıştayda, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın yanı sıra Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İl Milli Eğitim Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürü Yusuf Yalçın, öğretim üyeleri, eTwinning İl koordinatörü Ümit Yel ile farklı branşlardan 120 öğretmen hazır bulundu.

BALIKESİR’DE EĞİTİM ADINA YAPILACAK HER TÜRLÜ PROJENİN ARKASINDAYIZ

    Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız konuşmalarına, öğrenmenin, araştırmanın, bilmenin önemine değindiği küçük bir hikayeyle başladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Balıkesir’de eğitim adına yapılacak her türlü projenin arkasında olacaklarını ifade etti. Öğrencilerimizin yabancı kültürleri tanımaları adına diğer ülkelerle etkileşim halinde olmanın önemine vurgu yaptı. Balıkesir’de verimli bir çalışma gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirttiği konuşmalarını çalıştayda emeği geçen herkese teşekkür ederek tamamladı.

    Fatih Projesi yazılım ve donanım bileşenlerinin eTwinning faaliyetlerinde etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak, ilimiz genelinde yürütülen eTwinning proje faaliyetlerinde nitelik ve nicelik olarak verimliliğinin artırılması amacıyla 18-19 Şubat 2017 tarihlerinde düzenlenen çalıştaya, Prof. Dr. Canan Nakiboğlu, Prof. Dr. Hülya Gür, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Korkusuz, Araştırma Görevlisi Mevhibe Kobak Demir de görevli olarak katıldı.

FATİH PROJESİ, 21. YY. BECERİLERİNE SAHİP ÖĞRENCİLERİN YETİŞTİRİLMESİNE OLANAK SAĞLIYOR

    Eğitimde Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta, Tablet Bilgisayar, Fiber internet kurulum çalışmaları büyük oranda tamamlanmış olup, proje kapsamında sunulan Fatih Projesi mevcut yazılım ve donanım bileşenlerinin etkin ve verimli kullanılması büyük önem arz etmektedir. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayan FATİH projesi, bilgi ve iletişim araçlarını etkin kullanılmasını sağlamakta, ayrıca teknolojinin meydana getirdiği yenilikçi pedagojiler ve yaklaşımların okullarımızda uygulayarak, 21. yy. becerilerine sahip öğrencilerin yetiştirilmesine olanak sağlamaktadır.

    YEĞİTEK bünyesinde 2009 yılından bu yana yürütülmekte olan eTwinning Faaliyeti (www.etwinning.net) Avrupa ülkelerindeki öğretmen ve öğrencilerin herhangi bir konu üzerinde bilgi ve iletişim araçlarını kullanarak, öğretim programıyla uyumlu çevrimiçi ortak projeler geliştirmesine ve böylece okullar arası işbirliğini güçlendirerek öğretmen ve öğrencilerin dijital ve mesleki yeterliliklerinin artmasına olanak sağlamaktadır.

    Eğitimde teknoloji entegrasyon konusu ile proje yazma eğitiminin verildiği çalıştay sonunda öğretmenler projeleri eTwinning platformunda sunum eşliğinde paylaştı. Çalıştaya katılan öğretmenlere katılım belgesinin verilmesinin ardından “Fatih Projesi EBA eTwinning Entegrasyonu Çalıştayı” sona erdi.

 

20-02-2017  20-02-2017

20-02-2017  20-02-2017

20-02-2017  20-02-2017

20-02-2017  20-02-2017

  

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.